INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SEMIFINALE/BARCELONA-CHELSEA (ÎN TUR 0-1), AZI, 21:45, ÎN DIRECT TVR 1 ŞI LIVESCORE GSP.RO

Barcelona crede în Messi. Însă Leo n-a marcat niciodată nici cu Chelsea, nici în semifinale pe ”Camp Nou”

Messi a fost șters și în turul cu Chelsea, și contra Realului (foto: Reuters)
Messi a fost șters și în turul cu Chelsea, și contra Realului (foto: Reuters)

Articol de GSP - Publicat marti, 24 aprilie 2012 00:00 / Actualizat marti, 24 aprilie 2012 17:38

FC Barcelona are nevoie de goluri pentru a putea trece de Chelsea. Iar de la cine să se aştepte cel mai mult să înscrie dacă nu de la Lionel Messi, golgeterul actual al Ligii, cîştigătorul ultimelor trei ”Baloane de Aur”?

Privind în spate, nu sînt motive de optimism. Atacantul argentinian nu a punctat deloc în precedentele 7 dueluri contra formaţiei londoneze. În acest răstimp, catalanii au înregistrat o victorie, trei egaluri şi trei înfrîngeri.


41 la sută
din echipele care au pierdut turul cu 1-0 s-au calificat mai departe în cupele europene, din 1970-1971 încoace. Au fost 804 cazuri

”1-0 este un avantaj periculos. Nu doar ne vom apăra, vom căuta şi să înscriem”
Roberto Di Matteo, antrenor Chelsea
14 partide are Di Matteo pe banca ”The Blues”: 10 victorii, 3 remize, un eşec


Mai mult. Messi nu a ”văzut” poarta nici în cele patru semifinale disputate cu Barcelona pe ”Camp Nou”. Rezultatele au afost 0-0 cu Manchester United, 0-0 cu Chelsea, 1-0 cu Inter Milano şi 1-1 cu Real Madrid.


”În acest moment, Messi este obosit. Chiar şi aşa, tot rămîne periculos”

Arsene Wenger, antrenor Arsenal
14 goluri a semnat Messi în ediţia în curs a Champions League

Semnele sînt cu atît mai ”negre” pentru catalani cu cît aceştia chiar depind de reuşitele lui Leo. În 15 partide în care el nu a marcat, Barcelona a bifat 4 victorii, 7 remize şi 4 eşecuri. Cînd a înscris, trupa ”blaugrana” a realizat 31 de succese şi doar două egaluri!

Citește și:
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (41)
rsalexander
rsalexander  •  24 Aprilie 2012, 21:32
Postat de guidon pe 24 Aprilie 2012, 21:06

DOMNULE RSALEXANDER , TI-A PLACUT MECIUL DE SAMBATA ? UHH , CE URAT A JUCAT REAL !

Nu mi-a placut ca a jucat Pep cu jucatori de la Barca B intr-un derby, probabil credea ca joaca cu Granada. Dar ma bucur ca ti-a placut tie.

guidon
guidon  •  24 Aprilie 2012, 21:06

DOMNULE RSALEXANDER , TI-A PLACUT MECIUL DE SAMBATA ? UHH , CE URAT A JUCAT REAL !

sakazuke
sakazuke  •  24 Aprilie 2012, 20:45
Postat de rsalexander pe 24 Aprilie 2012, 20:17

Pai nu stiu, aici e buba, vedem deseara.. :))

ai a vut dreptate joaca cuenca ..........nu joaca alves:: Valdes; Puyol, Mascherano, Pique; Busquets, Xavi, Iniesta, Fábregas; Cuenca, Sánchez, Messidar tot 3-4-3 joaca

Vezi toate comentariile (41)
Comentează