Comentarii (12)
cuviosul_pafnutie
cuviosul_pafnutie  •  06 Noiembrie 2019, 17:05
Postat de urdea2021 pe 06 Noiembrie 2019, 11:51

Termina hatereala ieftina! Stanciu a fost printre cei mai buni de pe teren, remarcat de televiziunile spaniole care au transmis meciul. Este carent la capitolul pregatire fizica, de aceea se “sufoca” dupa o ora de joc. Aseara au avut 2- 3 actiuni de atac care putea deveni periculoase, s-au multumit sa paseze mingea lateral, temporizand jocul, mentalitate de looseri. Slavia este o echipa de fierari- betonisti, daca nen-tu Dan nu-si ingrozea jucatorii cu forta “balaurului” ceh, puteau spera mai mult in acea dubla partida.

Zau!In meciul cu Inter au avut multe ocazii si fost egalati doar in prelungiri,iar in meciul tur cu Barcelona. au primit gol la o greseala a portarului!In ce priveste declaratiile lui Dan Petrescu, ia vezi si declaratiile lui Ernesto Valverde-care zice ca "Slavia acopera cel mai bine terenul" si ca" e o echipa care...te sufoca"!Cu toate acestea,poate ca nu ajungea in Champions League, daca in meciul tur de la Cluj,Arlauskis nu avea unul din acele momente cand ii fileaza o lampa, luand gol aiurea!Si daca Omrani nu rata penalty!

cuviosul_pafnutie  •  06 Noiembrie 2019, 16:54

I-au dat si lui Stanciu stele?!Pai a fost cel mai slab de pe teren!Lent!Plus ca a tras aiurea la acea mare ocazie- cand i-a pus mingea pe tava nigerianul ala de pe stanga-si mai mult,a ratat o preluare, iar din contraatac Mesi a trimis mingea in bara!O ia pe urmele lui Razvan Marin!

urdea2021
urdea2021  •  06 Noiembrie 2019, 11:53

puteau...

urdea2021
urdea2021  •  06 Noiembrie 2019, 11:51
Postat de valyomanyd pe 06 Noiembrie 2019, 11:28

Jumatate, lasa gargara , Stanciu a fost printre cei mai slabi,dovada, a fost schimbat in minutul 63, nu e cel mai in forma jucator roman..

vladutz13
vladutz13  •  06 Noiembrie 2019, 11:45
Postat de cneius pe 06 Noiembrie 2019, 11:21

"...împotriva Borussiei (0-2), a realizat cea mai bună performanță. Aproape 128 kilometri! " - si ce folos ??? Mingea trebuie sa circule nu jucatorii sa alerge ca apucatii...

Pai hai sa comparam si asta. Barcelona a avut 550 de pase, Slavia 330, ceea ce mie mi se pare extraordinar. Pai imi aduc aminte de campania aia grozava a CFR-ului cand au ratat calificarea la mustata. La Istanbul au avut 98 de pase in 90 de minute... daca iti poti imagina asa ceva, si un aut de mana se considera pasa nene...

valyomanyd
valyomanyd  •  06 Noiembrie 2019, 11:30
Postat de aius pe 06 Noiembrie 2019, 11:24

a uimit cu portarul !

Da, toate suturile au fost trase pe directia lui sau in el .:))))

696679090441661
Eugen Pan  •  06 Noiembrie 2019, 11:29

mai bine cu ce a uimit mafia pariurilor..

valyomanyd
valyomanyd  •  06 Noiembrie 2019, 11:28

urdea2021
urdea2021  •  06 Noiembrie 2019, 11:24

Se vede ca echipa alearga mult, atacantii se repliaza compact in faza defensiva. Stanciu NU rezista acestui ritm, de aceea este mereu inlocuit. Slavia este o echipa MODESTA, conditia fizica remarcabila nu-ti asigura performanta. Desigur, prin prisma urmatorului joc al nationalei ar fi grozav sa demonstram prospetimea lor fizica.