INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN - REAL MADRID 1-2

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // Keylor Navas, ținta glumelor pe internet după prima repriză cu Bayern: "N-ar putea să prindă nici o răceală" :D

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 aprilie 2018 23:36

Keylor Navas, 31 de ani, a avut parte de un start de meci de coșmar cu Bayern Munchen, având câteva ezitări care o puteau costa pe Real Madrid. Portarul ibericilor a avut chiar o bună parte de vină și la golul nemților. Meciul s-a terminat 2-1 pentru "los blancos".

La golul nemților, portarul se aștepta la o centrare lui Kimmich, însă fundașul dreapta l-a păcălit și a tras direct pe poartă, din unghi, reușind să deschidă scorul în meciul cu Real Madrid. Au urmat și alte momente de nesiguranță ale lui Navas.

La un moment dat, colegii săi din apărare evitau vizibil să-i paseze, de teamă să nu gafeze din nou.

Până la urmă, acesta și-a mai revenit și, în a doua parte, când echipa sa a fost presată de bavarezi, a avut câteva intervenții bune.

Totuși, asta nu l-a scăpat de ironiile de pe Twitter, fiind taxat pentru erorile din prima repriză, fanii lui Real Madrid fiind deja cu gândul lui David De Gea, portarul lui United fiind principala soluție pentru a-l înlocui pe costarican.

"N-ar putea să prindă nici o răceală", dar mingea trimisă de jucătorii lui Bayern, s-au amuzat amar fanii Realului.