INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OŢELUL - BENFICA, MARŢI, ORA 21.45, ÎN DIRECT PE TVR 1 ŞI LIVETEXT GSP.RO

Benfica este prudentă: "Nu există nici o favorită în meciul cu Oţelul!"

Ezequiel Garay, la conferinta de presa a Benficai
Ezequiel Garay, la conferinta de presa a Benficai

Articol de GSP - Publicat luni, 26 septembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 26 septembrie 2011 12:33

Fundaşul Benficăi, Ezequiel Garay, crede că este pregătit pentru întîlnirea cu atacanţii Oţelului Galaţi şi nu vede nici o favorită în partida de mîine seară, de pe Naţional Arena.

"Ştim foarte bine că toate jocurile sînt dificile. Noi ne-am pregătit pentru întîlnirea cu Oţelul, chiar dacă am întîmpinat probleme şi cu Manchester. Normal că ne gîndim să cîştigăm orice meci. Este fundamental să luăm mîine cele 3 puncte puse în joc. Toate echipele au ambiţia şi vor să demonstreze pe teren propriu că nu au ajuns degeaba în Liga Campionilor.

În meciul cu Oţelul nu există favorită, dar noi vrem să plecăm victorioşi. În grupa noastră toate cele 4 echipe pot trece mai departe", a declarat fundaşul argentinian venit de la Real Madrid.

Antrenorul vicecampioanei Portugaliei, Jorge Jesus, a păstrat conferinţa de presă în aceeaşi notă prudentă, considerînd că în timpul unui meci de fotbal se poate întîmpla orice.

"Nu îmi va fi greu să îmi motivez elevii pentru că toţi care au ajuns în Liga Campionilor au meritat calificarea. Toate echipele sînt valoroase şi nici unei echipe nu îi este uşor să înscrie în deplasare.

Încerc să dau o continuitate ultimelor rezultate bune. Benfica vine să joace orice meci la victorie, dar în timpul unui meci de fotbal se poate întîmpla orice", a spus Jesus.

Citește și:
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
Superliga
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
Campionate
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
Gigi Becali și-a ales favoritul din victoria obținută de FCSB cu Botoșani: „E mai bun decât Bîrligea”
Superliga
Gigi Becali și-a ales favoritul din victoria obținută de FCSB cu Botoșani: „E mai bun decât Bîrligea”
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
Campionate
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (9)
maciu19
maciu19  •  26 Septembrie 2011, 15:28

desi mi`as dori sa castige ,dar tind sa cred ca ei au castigat campionatu murdar si nu isi doresc nimic de la C.L ,asa ca maine scorul va fi otelu benfica 1-4 .ps:macar de ar avea acea vointa de joc a gazului ,care desii nu s`a calificat ,au demonstrat ca au meritat sa joace in europa

phillipss
phillipss  •  26 Septembrie 2011, 14:14
Postat de leolivinginkorea pe 26 Septembrie 2011, 12:54

Otelul : Ceea mai falsa campioana din ultimii 20 de ani!

la cum va prezentati in europa de ani de zile n-ar trebui sa comentati la rubrica "liga campionilor"

rage
rage  •  26 Septembrie 2011, 13:42
Postat de bianchi pe 26 Septembrie 2011, 13:34

Noi imnul Champions la-am auzit life si a fost o emotie unica ,voi doar la radio.Si voi sunteti campioana cea mai falsa din toti ani comunismului.

mama ei de gramatica......

Vezi toate comentariile (9)
Comentează