INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - BAYERN MUNCHEN 2-8

BARCELONA - BAYERN MUNCHEN 2-8. Bild exultă: „Victoria secolului! Bayern, o diferență de clasă. Un show de forță”

Articol de - Publicat sambata, 15 august 2020 01:20 / Actualizat sambata, 15 august 2020 01:38

Bombastic. Jurnaliștii nemți au scris la fel ca jocul lui Bayern pentru a exprima o victorie incredibilă, 8-2 cu Barcelona, în sferturile UEFA Champions League.

Era de așteptat ca tabloidul Bild să explodeze după un succes de o asemenea magnitudine. „Victoria secolului", au titrat jurnaliștii nemți. Supratitlu: „Bayern a distrus Barça, i-a dat opt goluri". Lângă, o poză cu Gnabry urlând în spatele lui Thomas Müller. Müller, două șuturi, două goluri, plus un assist, privește spre Messi, întors cu spatele.

„Bayern a trecut ca un tăvălug în semifinale. N-a avut niciun pic de milă. 8-2. În cuvinte: opt la doi", a scris cotidianul german. Și nu s-au oprit:„O dezintegrare, o diferență de clasă, o umilire, un show de forță. Istoric. Mașinăria Bayern face totul posibil".

FOTO. Imagini spectaculoase din Barcelona - Bayern 2-8

+24 FOTO

Rușine ISTORICĂ pentru Barcelona! A 6-a oară în 4.440 de meciuri când pățește asta

Theodor Jumătate a dat de pământ cu Setien, după umilința catalanilor: „Nu are nicio legătură cu acest club, cu filosofia lui”