INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ATLETICO MADRID - BARCELONA 2-0

Catalanii plâng după penalty-ul care ducea meciul în prelungiri » Gabi recunoaște: "A fost henț"

Articol de GSP - Publicat joi, 14 aprilie 2016 00:36

Jordi Alba a comentat faza din finalul meciului cu Atletico, la care catalanii au cerut un penalty care ducea meciul în prelungiri. Arbitrul a arătat însă doar lovitură liberă și Barca a pierdut calificarea în semifinalele ligii, 1-3 la general.

"Au jucători foarte rapizi, care ne-au făcut mult rău. În a doua parte am fost mai buni ca ei, am avut posesie, ocazii, dar n-a fost să fie și acum trebuie să ne concentrăm pe campionat și Cupă. Mai avem multe de făcut.

Atletico e de câțiva ani un adversar incomod, nu doar pentru noi.

Mi s-a spus că a fost penalty, așa am văzut și eu în teren. Dar nu s-a dat și acum nu avem ce să mai facem", a declarat Alba.

"A fost henț. Unii arbitri dau penalty, alții nu. Azi nu s-a dat"
Gabi, Atletico

Echipele calificate în semifinalele Ligii sunt Real Madrid, Manchester City, Atletico Madrid și Bayern Munchen. Tragerea la sorți va avea loc vineri, 15 aprilie, la ora 12:30, la Nyon.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”