INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ARSENAL - FC BARCELONA 2-2

Cesc Fabregas nu va mai putea juca în acest sezon şi ar putea rata Cupa Mondială

Articol de GSP - Publicat joi, 01 aprilie 2010 00:00

Mijlocaşul spaniol al echipei Arsenal Londra, Cesc Fabregas, accidentat în meciul cu FC Barcelona, din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, nu va mai putea juca în acest sezon şi ar putea rata şi turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud, informează AFP.

"După ce a fost suspus unor teste medicale, Fabregas a fost diagnosticat cu fisură a peroneului drept. Jucătorul nu va mai evolua în acest sezon, perioada de indisponibilitate fiind de cel puţin şase săptămîni", se arată în comunicatul postat pe site-ul oficial al grupării engleze.

În urma acestei accidentări, Fabregas, în vârstă de 22 de ani, ar putea rata şi turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud.

Cesc Fabregas s-a accidentat în ultimele minute ale partidei Arsenal Londra - FC Barcelona, scor 2-2, din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, la o intervenţie a fotbalistului Carles Puyol, fault în urma căruia arbitrul a acordat penalti pentru englezi. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Fabregas.

Sursa: Mediafax

Mijlocaşul spaniol al echipei Arsenal Londra, Cesc Fabregas, accidentat în meciul cu FC Barcelona, din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, nu va mai putea juca în acest sezon şi ar putea rata şi turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud, informează AFP.

"După ce a fost suspus unor teste medicale, Fabregas a fost diagnosticat cu fisură a peroneului drept. Jucătorul nu va mai evolua în acest sezon, perioada de indisponibilitate fiind de cel puţin şase săptămîni", se arată în comunicatul postat pe site-ul oficial al grupării engleze.

În urma acestei accidentări, Fabregas, în vârstă de 22 de ani, ar putea rata şi turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud.

Cesc Fabregas s-a accidentat în ultimele minute ale partidei Arsenal Londra - FC Barcelona, scor 2-2, din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, la o intervenţie a fotbalistului Carles Puyol, fault în urma căruia arbitrul a acordat penalti pentru englezi. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Fabregas.

Sursa: Mediafax

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  02 Aprilie 2010, 01:43

ba bogdane..u ai vazut meciul?cum poti sa spui ca a simulat?:)))ca nu o fi fost intentie l puyol asta e altcva da cum poti sa spui tampenia ca Fabregas a simulat??si si o fi simulat si accidentarea poate..

 •  01 Aprilie 2010, 23:42

"După ce a fost suspus unor teste medicale..." Doar omul e SUSPUS greselii, nu?

 •  01 Aprilie 2010, 23:33

s`a aratat dreptatea in cazul lui fabregas...a simulat la faza in care s`a dat 11m...e un nesimtit...una e sa joci bine impotriva barcelonei (care e ceva pt el) si alta sa furi un 11m...eu unu nici nu`mi mai doresc sa vina vreodata la barca pe de alta parte, arbitrajele din champions league sunt din ce in ce mai proaste...ar trebui luati arbitrii in schimb de experienta in liga 1

Vezi toate comentariile (3)
Comentează