INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TUR 1 PRELIMINAR

Omul potrivit în locul potrivit! CFR Cluj, deschidere de scor norocoasă contra campioanei Bosniei

Billel Omrani, primul din dreapta, a deschis scorul cu Borac Banja Luka // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 06 iulie 2021 20:15 / Actualizat marti, 06 iulie 2021 22:00

CFR Cluj a deschis scorul în meciul cu Borac Banja Luka din turul 1 preliminar al Ligii Campionilor prin Billel Omrani (28 de ani). Campioana României s-a impus cu 3-1.

Totul despre CFR Cluj - Borac Banja Luka, AICI

În minutul 10 al meciului din Gruia, atacantul francez a obținut un penalty după ce a fost tras de tricou de către fundașul central Djorde Milojevic.

CFR Cluj, deschidere de scor norocoasă cu Borac Banja Luka

Balonul a fost „arestat” de Ciprian Deac, care a lovit bara din dreapta portarului! Din fericire pentru vișinii, mingea a ricoșat la marginea careului, spre semicerc, unde se afla Billel Omrani.

Francezul a reluat din prima, foarte precis, reușind astfel să deschidă scorul.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Barcelona a transferat 4 jucători, dar nu îi poate înregistra! Măsuri URGENTE luate de catalani

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”