INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CHELSEA - AJAX

CHELSEA - AJAX // VIDEO Golul serii în Champions League a fost un autogol » Hakim Ziyech, „deposedat” de o reușită superbă contra lui Chelsea

Articol de GSP - Publicat marti, 05 noiembrie 2019 23:25

Mijlocașul marocan Hakim Ziyech, 26 de ani, a fost la originea golului serii în UEFA Champions League, în meciul Chelsea - Ajax 4-4.

În minutul 35, la 2-1 pentru Ajax, Ziyech a executat o lovitură liberă din apropierea colțului terenului. Jucătorul lui Ajax a trimis aproape perfect, dar bara l-a „deposedat” de un gol superb. În schimb, mingea a ricoșat din stâlp în portarul Kepa și a intrat în plasă. Astfel, reușita a fost trecută ca autogol.

Vezi AICI VIDEO cu golul lui Hakim Ziyech

După pauză, „lăncierii” au punctat pentru 4-1 prin Van de Beek, dar nu a fost suficient. Englezii s-au montat specific Premier League și au revenit pe tabelă, egalând fantastic în minutul 74.

Vezi aici toate rezultatele serii din UEFA Champions League

Vezi și:

VIDEO + FOTO Cum a jucat Nicolae Stanciu în surpriza de pe Camp Nou și cât trecuse de la ultimul 0-0 catalan în Ligă acasă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!