INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ANDERLECHT

Chipciu a debutat oficial pentru Anderlecht » Mijlocașul român recunoaște că a avut o evoluție modestă: "Îmi este greu! M-am pus în slujba echipei"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 iulie 2016 11:31

Alexandru Chipciu a debutat oficial pentru Anderlecht, ieri, într-un meci din turul III al preliminariilor Ligii Campionilor.

Mijlocașul român a fost titular pentru Anderlecht în egalul cu FC Rostov, 2-2, jucând 69 de minute. Alex Chipciu a vorbit despre meci și a recunoscut că a avut o evoluție modestă.

"A fost un meci foarte greu, cu o echipă care a treminat pe locul doi în Rusia. Ei au jucat foarte defensiv și a fost un meci dificil, dar vom porni cu avantaj în retur.

Nu am avut realizări. M-am pus în slujba echipei. Nu îmi este ușor pentru că sunt la prima experiență în străinătate, dar sunt încrezător. Mă antrenez, muncesc foarte mult și nu se poate să nu apară și rezultatele.

Anderlecht în Belgia este ca Steaua în România. La noi era o obsesie cu salariul meu. Se vorbea mai mult despre asta, dar nu mai vreau să discut despre acest lucru. Răspunsul a venit cu acest transfer", a spus Chipciu la DigiSport. 

Citește și:
DRAMATISM fără margini în cele 4 baraje pentru CM 2026! Italia, un nou DEZASTRU
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
DRAMATISM fără margini în cele 4 baraje pentru CM 2026! Italia, un nou DEZASTRU
Notele GSP, după Slovacia - România! 5 corigenți la Bratislava și singura surpriză plăcută
Nationala
Notele GSP, după Slovacia - România! 5 corigenți la Bratislava și singura surpriză plăcută
Imagini dramatice! Selecționerul Turciei U21 a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Campionate
Imagini dramatice! Selecționerul Turciei U21 a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
Altele
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Profit.ro
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (6)
tristan
tristan  •  27 Iulie 2016, 12:30

Chipciule tie ti e greu de vreo 3 ani incoace, indiferent la ce echipa ia jucat,Steaua,nationala sau Anderlecht

larisa_i
larisa_i  •  27 Iulie 2016, 14:37

Haha....asa.i plangeau prostii de mila lui Chipciu cand au aflat ca l.a selectionat Iordanescu...si a cam fost singuru care a aratat ca stie fotbal in putinul timp cat a jucat la Euro

satyricon
satyricon  •  27 Iulie 2016, 13:00

Au si sarit *** la jugulara!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează