INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  DINAMO KIEV - INTER 1-2

Chivu, criticat de presa din Italia după meciul cu Dinamo Kiev

Articol de GSP - Publicat joi, 05 noiembrie 2009 00:00

Deşi a evoluat numai o repriză în meciul cu Dinamo Kiev, căpitanul naţionalei Româniie, Cristi Chivu, a fost criticat de presa din Peninsulă.Jurnaliştii italieni au scris că fundaşul lui Inter nu i-a putut face faţă lui Shevcenko, marcatorul singurului gol al ucrainienilor.

"Chivu a evoluat doar în prima parte, iar Sevcenko l-a făcut să-şi iasă din minţi", a scris Datasport. De asemenea, 24oredisport.com a scris că zona acoperită de român a fost cea mai problematică pentru Inter: "Pe partea pe care a evoluat Chivu au venit cele mai mari pericole pentru Inter. Continuă să nu se descurce pe partea stîngă".

Inter a câştigat, miercuri, în deplasare, scor 2-1, partida cu echipa ucraineană Dinamo Kiev şi a urcat pe primul loc în Grupa F a Ligii Campionilor, din care mai fac parte FC Barcelona şi Rubin Kazan.

Gazdele au deschis scorul în urma reuşitei lui Andrei Şevcenko (21), în timp ce pentru gruparea milaneză, la care Chivu a evoluat titular şi a fost înlocuit la pauză, au punctat Diego Milito (86) şi Wesley Sneijder (89).

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”