INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB

Ciprian Marica a pus la punct un titular de la FCSB: „Vrei să fii one-man show. Ia-o ușor!”

Ciprian Marica //  FOTO: Instagram @ciprianmaricaoficial
Ciprian Marica // FOTO: Instagram @ciprianmaricaoficial

Articol de - Publicat miercuri, 23 iulie 2025 18:13 / Actualizat miercuri, 23 iulie 2025 18:28

Fostul atacant Ciprian Marica (39 de ani) a criticat modul în care a jucat Darius Olaru (27, mijlocaș ofensiv) în meciul pierdut de FCSB cu Shkendija, scor 0-1, în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.

Ciprian Marica este de părere că Darius Olaru se grăbește în deciziile pe care le ia în teren, iar echipa campioană are de pierdut din cauza acestui lucru. Îl îndeamnă pe acesta să nu mai încerce să rezolve singur fiecare fază.

Ciprian Marica, despre Darius Olaru: „Vrea să fie decisiv la fiecare acțiune. Ia-o ușor”

Olaru cară mingea, ține, vrea să fie decisiv la fiecare acțiune. Ia-o ușor! Trebuie să îți intri în ritm. Se vede că vrea să fie el one-man show”, a spus Ciprian Marica, conform sport.ro.

Ciprian Marica a pus la punct un titular de la FCSB: „Vrei să fii one-man show. Ia-o ușor!”
Darius Olaru // FOTO:facebook.com/FCSBOfficial

Prezent și el în studio, Florin Gardoș, fostul fundaș central de la FCSB, a spus că Olaru mai are nevoie de timp pentru a-și intra în ritm, după ce a lipsit în ultima jumătate de an.

„Am văzut că toată lumea - comentatori, presă - spune că nu e Olaru ăla încă. Păi, normal că nu e Olaru ăla încă! Stai un pic. A stat omul 6 luni. Ce vrei, peste noapte să fie același?! Eu cred că și în capul lui există chestia asta înainte de meci: «Hai să arăt, hai să arăt!»”, a spus Florin Gardoș.

Bine că am tras niște concluzii legate de jucători. Ne vom califica. E bine că s-a întâmplat acum, ca să știu ce am de făcut. Perianu nu are ce căuta la echipa asta. Vine la antrenamente, pare super, îl bagi să joace, dar nu confirmă. Nu are ce căuta aici.Ce să fac, să fac eu scandal la echipă? Vă arăt că nu fug de responsabilitate: Perianu nu mai are ce căuta la echipă. Nici Ștefănescu. Din ordinul meu, Malcom Edjouma și Băluță vin la echipă. Ies Perianu și Ștefănescu.
- Gigi Becali, patron FCSB

Citește și:
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
Campionate
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
Mircea Rednic știe următorul antrenor al Rapidului: „Acestea sunt informațiile mele”
Superliga
Mircea Rednic știe următorul antrenor al Rapidului: „Acestea sunt informațiile mele”
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Tenis
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Ce s-a întâmplat imediat după Dinamo - CFR » Inamicul fanilor dinamoviști + Scandări rasiste la adresa lui Pancu
Superliga
Ce s-a întâmplat imediat după Dinamo - CFR » Inamicul fanilor dinamoviști + Scandări rasiste la adresa lui Pancu
Castelul Bran, dat americanilor. Plan dezvăluit acum în premieră
Profit.ro
Castelul Bran, dat americanilor. Plan dezvăluit acum în premieră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (1)
utilizator șters
utilizator șters  •  23 Iulie 2025, 18:59

Olaru va rămâne “ parcat “ în berceni până la finalul carierei …

Vezi toate comentariile (1)
Comentează