INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OPTIMI DE FINALĂ

Claude Puel: "Putem obţine un rezultat bun pe Camp Nou!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 februarie 2009 00:00

Antrenorul septuplei campioane a Franţei, Claude Puel, regretă că echipa sa nu a fructificat ocazile de care a beneficiat în prima parte a meciului cu Barcelona, în turul optimilor Ligii Campionilor:

"Nu pot să spun că sînt dezamăgit de jocul nostru. Jucătorii mei au făcut un efort fantastic şi de aceea îmi pare rău că nu am marcat încă un gol în primele 45 de minute.

Nu am ce să le reproşez elevilor mei. După pauză, Barcelona a părut a fi echipa mai proaspătă. Am convingerea că putem obţine un rezultat bun în deplasare. Calificarea nu este încă tranşată", a spus Puel, conform NewsIn.

Olympique Lyon a remizat, marţi seară, pe teren propriu, cu liderul din Primera Division, FC Barcelona, scor 1-1, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Gazdele au deschis scorulul în minutul 7 în urma unei lovituri libere executate de brazilianul Juninho Pernambucano, în timp ce pentru oaspeţi a egalat atacantul francez Thierry Henry (67).