INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MAN. CITY

Cel mai nervos MVP! Haaland, reacție brutal de sinceră: „Normal că nu mă simt bine”

Erling Haaland, un MVP trist. FOTO: Instagram
Erling Haaland, un MVP trist. FOTO: Instagram

Articol de - Publicat joi, 02 octombrie 2025 07:51 / Actualizat joi, 02 octombrie 2025 09:21

Manchester City a remizat surprinzător pe terenul lui Monaco, scor 2-2, în runda 2 din grupa principală de Liga Campionilor. „Cetățenii” au condus cu 2-1 încă din prima repriză, după golurile reușite de Erling Haaland (25 de ani), însă au scăpat victoria printre degete pe final.

Eric Dier (31 de ani) a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 90, iar englezii au plecat acasă cu un singur punct.

La final, MVP-ul partidei, Erling Haaland, a avut o reacție nervoasă din cauza faptului că echipa lui n-a reușit să gestioneze avantajul pe care îl avea.

Erling Haaland, declarații după Monaco - Manchester City: „În prima repriză mi-am făcut treaba, în a doua, nu!”

Extrem de dezamăgit, Haaland susține că echipa lui a comis mai multe erori în repriza a doua și nu s-a mai concentrat atât de mult, așa cum s-a întâmplat în prima.

Vârful norvegian, ajuns la 52 de goluri în 50 de meciuri în Ligă, a vorbit și despre faptul că a marcat două goluri în prima repriză, deși a atins mingea doar de șapte ori.

„Normal că nu mă simt bine. Nu am câștigat. Am făcut greșeli inutile în repriza a doua și nu cred că am jucat suficient de bine. Nu meritam victoria și asta e.

Cred că ne-a lipsit energia. Trebuia să punem mai multă presiune pe ei, așa cum am făcut în prima repriză. Am dominat în repriza a doua, dar nu a fost suficient de bine.

Nu am revăzut faza acordării penalty-ului, nu știu dacă se impunea sau nu. Dacă lovești pe cineva în față, probabil e penalty.

Eu cred că am fost implicat în joc, chiar dacă nu am atins mingea des. Mă mișc mult, creez spații pentru colegi. Nu e doar despre câte atingeri ai, sunt multe alte moduri de a fi implicat. Ăsta e rolul meu. În prima repriză mi-am făcut treaba, în a doua nu”, a spus Haaland, potrivit sportbible.com.

În urma acestui rezultat, Manchester City se află pe locul 8 după două etape, cu 4 puncte. Bayern, Real Madrid, PSG, Inter, Arsenal și surpriza Qarabag sunt echipele care au acumulat maximum de puncte.

Clasamentul la zi din grupa principală de Liga Campionilor

Citește și:
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
Stiri extrasport
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
Verdict crunt în direct, după 1-1 cu Ararat: „Craiova nu se va califica. E incredibil!”
Europa League
Verdict crunt în direct, după 1-1 cu Ararat: „Craiova nu se va califica. E incredibil!”
Dezertări pe bandă în Gruia: al doilea nume important care și-a reziliat contractul cu CFR Cluj
Superliga
Dezertări pe bandă în Gruia: al doilea nume important care și-a reziliat contractul cu CFR Cluj
Anamaria Prodan a venit la Craiova însoțită de impresarul neamț și a constatat cu stupoare: „Nu cred că e fair, că e bun rău”
Europa League
Anamaria Prodan a venit la Craiova însoțită de impresarul neamț și a constatat cu stupoare: „Nu cred că e fair, că e bun rău”
Gigant german cu zeci de hipermarketuri pregătește intrarea în România. A venit deja la București
Profit.ro
Gigant german cu zeci de hipermarketuri pregătește intrarea în România. A venit deja la București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Portarul devenit celebru la Campionatul Mondial se românește cu românca Dana » Surprinși pe aeroportul Otopeni

David Popovici, intervievat de un mare rival și amic: „Ar fi egoist să încerc să-mi scriu numele în istorie și atât. Vreau să fiu mai mult”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează