Alte știri din fotbal
Aplaudă răbufnirea de la FCSB: „Foarte corect! Ai toate motivele”
0
Varga confirmă că CFR Cluj are un nou șef: „E din Elveția! De astăzi va intra în pâine, eu vreau să fac pasul în spate”
0
Doi „câini roșii” care au surprins: „Fotbalistul adevărat te salvează la 0-0, nu la 3-0. Celălalt te năucește unu contra unu”
1
„Ioanițoaia la zi” » Directorul GSP l-a contrat pe Becali: „Mărturisesc că mie-mi place! Achiziție bună”
1
Știri din fotbal internațional
Pep Guardiola s-a deschis în fața fotbaliștilor: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă. Încă o iubesc”
1
Harry Kane: „Acum e momentul să rezolvăm” » Între el și club e diferență de un sezon!
0
Todd Boehly își vinde acțiunile » Cine preia controlul total la Chelsea
0
Adel Bettaieb a reziliat la o lună după ce a semnat cu noua echipă » E dorit înapoi în Superligă!
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
Motorina s-a scumpit iar și sare de 10 lei/l, marți, 18 august 2026. Cât ...
Libertatea
Cât petrol mai trece, de fapt, prin Strâmtoarea Ormuz? Datele ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Trupele „TikTok” ale lui Kadîrov ascund un secret: De ce refuză cecenii să ...
Libertatea
Bă' nivel X(X= infinit in prostie) ești talamb și-n general și la geografia Greciei::: Salonicul este al doilea oraș al Greciei și se află la marea Egee și nu la mediterana!!! Știu că tu și prostanacul hcm faceți baie acasă bilunar(tu-n poster,ăla in lighian),dar mai există și oameni ca oamenii care mai dețin câte una,două case de vacanță la mare și la munte,dar na!!!! Voi "capitaliștii" ***,atât puteți...!!!...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mirosul ăla vine de la obrazul tău gros, Gigi! Pentru unul care “dă în gigiști” ești fix întruchiparea idolului tău, Becali: înfumurat, lipsit de bun simț și fără simțul ridicolului. Nu există un alt cuvânt care să te definească mai bine decât “Gigi” :)
Clar! Danezul a făcut schimbările pt a juca la trecerea timpului nu pt a completa manita. La 3-0 și pe caniculă era normal să își protejeze titularii, mai ales ca și terenul era destul de prost și se puteau accidenta. Diferența de valoare umilitoare s-a văzut în prima repriză, repriza a doua au jucat pt ca trebuia jucata, nu pt a mai demonstra ceva. Mulțumim Sparta, ne-ati oferit o seară frumoasă! Succes LASK! Prost! :-)))
Popeye, sper ca aia 60 de km sunt pe mare (undeva pe o insulă adică) nu pe mal. Acolo zici ca ai căzut de pe bricul Mircea acum 40 de ani!? Ai căzut tu sau te-au aruncat colegii!? :-)))))
Probabil nu i-a interesat competitia, era una minora, se concentreaza pe campionat. S-au pregatit si pentru un penalty de genul dat Spartei, in ultima etapa pareau ca antreneaza asa ceva. Multe arogante din partea acestui club, fanii cu impresia ca vai, da, in CL va fi altceva, nu e "Intertoto", repede e prima echipa care a trecut de primele tururi in ultimii ani, fara sa tinem conte de diferentele de adversari pe care i-au avut... in realitate, la primul adversar comparabil cu Sheriff... de fapt care e diferenta dintre ei si Farul? Pai cam niciuna. Asta e nivelul, e simplu, nu are legatura cu dezinteresarea fata de competitie, asta e nivelul fotbalului romanesc actual. Si lipsa de strategie, cu lotul avut acum, nu puteau emite pretentii. Nu au transferat nimic, si-au pierdut jucatorul principal pe care l-au cedat foarte usor, li s-a parut mult sa dea jumatate din banii primiti pentru a-l inlocui, nu au atacant, se bazeaza pe o defensiva haotica... au 2-3 jucatori de un anumit nivel in lot, nu poti spera la CL asa. Oricum, bravo lor pentru repriza a doua, au ramas cu nota 10 pentru atitudine, insa fara investitii, nu joci in Champions League. Din pacate au ajuns cehii, grecii si polonezii piese prea tari pentru noi, sa fim sinceri, Sparta Praga nu e mare echipa. Au o sansa in Europa League, oricum ar fi o participare surprinzatoare pentru un club romanesc.
Ohoooo, lume nouă! Frățică, am crezut ca ai căzut în butoiul cu jinars de Giutelec și nu ai mai vrut să ieși din pivniță până nu îl gați sau până nu se răcește afară … whichever comes first! :-))))) Minionul și-a lua nasul la purtare de când a început pregătirea pt Liga Campionilor, o arde superior, spiritual, fin, sensibil … dar degeaba, îl dă mirosul de brânză de gol! :-))))) Dar epistolarul din ultimile zile dintre Horațiu (cum îi zici tu lu’ hcm27), și Gabriel Benedic Duck e … e! :-)))
Dragă B., eu mă refeream la echipă, nu la suporteri. Oricum, ce puterea au suporterii? Eu nu simt că’mi calcă cineva demnitatea și sentimentele în picioare. E doar un hobby și îl tratez ca atare, sunt multe alte chestii mult mai importante în viață. Cel puțin pentru mine: am o familie frumoasă, prieteni buni, sănătate, împlinire profesională. Aseară am văzut meciul la terasă, am băut un vin bun de ziua mea, am tot sperat că egalează, dar n’a fost să fie, somn bun după și am trecut peste moment. Numai bine, B.!
Bucurie maxima !! Multumim Sparta !!!!
Fara Barsan viata de gigist e pustie...
Gigila, tu n-ai nici apartament la Slanic, langa craterul ala care tocmai s-a cascat :)) Daca te-as lua la intrebari din Salonic fara google pe langa tine am rade in hohote, iar eu n-am fost decat de vreo 4-5 ori acolo. Cred ca daca te pune cineva sa ajungi de la Turnul Alb la mausoleul lui Galeriu reusesti sa te ratacesti :))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.