INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA CHAMPIONS LEAGUE

FOTO Ninsoare ca-n poveşti la Zagreb » Meciul Dinamo Zagreb - Dinamo Kiev a fost întrerupt din cauza zăpezii

Articol de GSP - Publicat marti, 04 decembrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 04 decembrie 2012 23:55

Partida dintre Dinamo Zagreb şi Dinamo Kiev (1-1), din grupa A a Ligii Campionilor, a fost întreruptă în minutul 10, din cauza ninsorii, fiind reluată după o întrerupere de aproximativ zece minute.

Arbitrul bulgar Stanislav Todorov a decis că meciul poate continua din cauza condiţiilor meteorologice nefavorabile şi i-a trimis pe jucători la vestiare.

Chiar şi aşa, organizatorii s-au mişcat repede şi au curăţat arena, iar meciul s-a putut relua. Dinamo Zagreb reuşit astfel primul punct şi primul gol marcat, venit în chiar ultimul minut jucat în această competiţie în acest an.