INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UNITED - ATLETICO

FOTO Dribling senzațional în Champions League, à la Ronaldinho!

Fred, mijlocașul de 29 de ani al lui Manchester United, a reușit un dribling senzațional în prima repriză a partidei cu Atletico Madrid - „optimile” Ligii Campionilor, manșa retur. +14   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 15 martie 2022 22:50 / Actualizat marti, 15 martie 2022 23:16

Fred, mijlocașul de 29 de ani al lui Manchester United, a reușit un dribling excepțional în prima repriză a partidei cu Atletico Madrid - „optimile” Ligii Campionilor, manșa retur.

În minutul 20 al confruntării de pe Old Trafford, brazilianul lui United l-a ridiculizat pe Stefan Savic, unul dintre cei mai bine cotați stoperi din Europa.

Surpriză uriașă la Amsterdam! Benfica o învinge pe Ajax și se califică în sferturile UCL
Ajax - Benfica

Fred, trecere senzațională în Manchester United - Atletico Madrid

Fred a primit de la Sancho în careu și l-a luat „la mână” pe Savic. Trecerea mijlocașului a amintit de creativitatea lui Ronaldinho din urmă cu mai bine de un deceniu.

Frederico Rodrigues Santos, pe numele complet, a trecut superb de Savic: a „curentat” mingea dintr-un călcâi în celălalt și l-a lăsat în urmă pe stoperul lui Simeone.

Deși a prins mingea pe tușă, fostul jucător de la Șahtior n-a mai găsit o continuare coerentă, pasând greșit.

+10 FOTO

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Un fost mare atacant nu e impresionat de recordul lui Cristiano Ronaldo: „Nu e printre cei mai buni din lume!”

„Acord definitiv cu FC Barcelona!” » Catalanii au rezolvat un nou transfer răsunător

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni