INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - CHELSEA

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 martie 2018 23:17

Fanii Barcelonei au pregătit o coregrafie impresionantă înainte de startul partidei cu Chelsea, din returul optimilor UEFA Champions League, scor 3-0.

Catalanii au afiașat o poza cu Leo Messi și mesajul ”God Save the King” (n.r. Dumnezeu să-l salveze pe Rege), parafrazând imnul Marii Britanii.

Leo Messi a început fulminant partida. Atacantul argentinian a marcat după doar 2 minute și 8 secunde, acesta fiind cel mai rapid gol pe care l-a reușit în întreaga carieră.

Messi a marcat și în repriza a doua, pentru 3-0. Astfel, jucătorul de 30 de ani a ajuns la 100 de goluri în meciurile din UEFA Champions League. Messi a dat și o pasă de gol, pentru Dembele, pentru golul de 2-0.