INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GENK - NAPOLI

GENK - NAPOLI // Istvan Kovacs îl va arbitra pe Ianis Hagi în Liga Campionilor

Articol de GSP - Publicat luni, 30 septembrie 2019 16:27

O brigadă din România condusă de Istvan Kovacs (35 de ani) va arbitra meciul dintre Genk și Napoli, din etapa secundă a grupelor Ligii Campionilor.

Istvan Kovacs îi va avea asistenți pe Vasile Marinescu și pe Ovidiu Artene. Al patrulea arbitru va fi Marius Avram, iar de VAR vor răspunde nemții Christian Dingert și Tobias Welz.

Istvan Kovacs a mai condus un singur meci în grupele Ligii Campionilor. Sezonul trecut a arbitrat meciul dintre Valencia și Young Boys Berna, scor 3-1, în care a arătat opt cartonașe galbene și a eliminat un jucător al elvețienilor.

Ianis poate debuta ca titular în Ligă

Ianis Hagi a debutat în Liga Campionilor pentru Genk în eșecul cu Salzburg, scor 2-6. Internaționalul român a fost introdus în minutul 72.

Ianis a fost folosit din primul minut în meciul de campionat cu St. Truiden din week-end, scor 3-3. A marcat o „dublă” din două lovituri de la 11 metri, a oferit o pasă de gol și e așteptat titular în fața vicecampioanei Italiei.

Vezi și:

TOTTENHAM - BAYERN // VIDEO Atenție la Hugo Lloris! Portarul lui Tottenham a gafat incredibil! A luat gol după ce a vrut să dribleze un adversar

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!