Alte știri din fotbal
Nuno Campos, blocat de propriul fotbalist: „Am fost informat că este jucătorul lui Dinamo”
0
Florin Maxim, după Corvinul - Dinamo: „Am râs cu băieții. Asta ne-am dorit, asta avem!”
0
De ce simte Raul Opruț că este „un campionat mult mai interesant decât anul trecut”
0
Cătălin Cîrjan a apărut la interviu ca după un eșec
0
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
A fost găsit mormântul lui Iisus Hristos după 2.000 de ani? Arheologii ...
Libertatea
Comunismul în miniatură din „Operațiunea Monstrul“. Cum a trecut comedia cu ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
Podul Calicilor peste Dâmbovița, reconstruit după aproape 100 de ani. ...
Libertatea
exceptand Plzen si Steaua Rosie, restul echipelor sunt de CL. Ce sa caute fotbalul nostru acolo. Sper ca diseara sa nu se califice cineva, si sa ne puna la punct cu goana aceasta dupa bani in detrimentul spiritului fotbalului.
Minamoul in ce urna e?? Urna funerara (cu cenusa/pamant de flori)?? hahahahahahaahahahahahaha
Așa e! Forza Rapid Viena! Forza Dudelange!
Asta imi aminteste de declaratiile lui Lucescu, care spunea ca inainte de 1990, Cupa UEFA era mult mai puternica decat Cupa Campionilor. Pai haideti sa vedem daca avea dreptate, comparand 2 echipe emblematice din aceea perioada ; Steaua si Craiova . In sezonul 82/83, Craiova reusea sa ajunga in semifinalele competitiei UEFA dupa 6 duble (12 meciuri) impotriva echipelor : Silema,Fiorentina, Rovers , Bordeaux ,Kaiserlautern si Benfica. In sezonul 85/86, Steaua castiga CCE, dupa doar 4 duble + finala (9meciuri) impotriva echipelor : Vejle Boldklub, Honved Budapesta,Kuusysi Lahti, Anderlecht, Barcelona. Concluzia este ca Lucescu avea dreptate, in cupa UEFA jucai mai multe meciuri pana in finala si intalneai echipe mult mai puternice. Steaua a fost norocoasa in 86, pe langa traseul usor pana in semifinala, a beneficiat si de interdictia totala a echipelor din Anglia pe o perioada de 7 ani. Deci in cupa UEFA jucai 14 meciuri (finala se juca tot tur/retur), iar in CCE aveai 9 meciuri, cu tot cu finala, in compania unor formatii mai modeste ( doar campioanele din fiecare tara), Practic, in 1992, cand au schimbat formatul , UCL, a preluat o parte din fost cupa UEFA, iar cupa UEFA mai tarziu, s-a transformat in Europa League, asimiland si cupa cupelor. Formatul actual este gandit foarte bine, in comparatie cu cel vechi, care permitea unei echipe ca Honved Budapesta sa joace in CCE, iar Real Madrid si Juventus, jucau in cupa UEFA. Acum totul este pe coeficienti !!
Lokomotiv echipa de urna 4, cap de serie???? o vi mana lui Putin?
Campioanele din top 8 UEFA, sau ceva genul, sunt capi de serie. Plus probabil detinatoarea Ch League, plus detinatoarea Europa L. E de vreo 2-3 sezoane deja regula.
Cum o fi ajuns Lokomotiv Moscova, echipă cu coeficient de urna 4, în urna capilor de serie??
ar trebui un soc in redactia gsp si concediati toti acesti asa-zisi ziaristi care scriu asemenea titluri tampite.
Mi-am pregatit medicamentele anti-șoc !
Locomotiva Moscova e echipă de Ligă ? Uitați-vă , bă , *** , la fotbal și nu mai *** ( maternitatea ) ! Apropo , care e cea mai veche echipă de fotbal ? Știe cineva ?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.