INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MONACO - MANCHESTER CITY 3-1

Guardiola, la prima eliminare înainte de semifinalele Ligii! Echipa lui a ajuns prima într-un top RUȘINOS. Cum a reacționat la conferință

Articol de GSP - Publicat joi, 16 martie 2017 00:00

Pep Guardiola se află la prima eliminare înaintea semifinalelor Ligii Campionilor, în cele opt participări pe care le-a avut alături de Barcelona, Bayern și City, iar la finalul meciului retur cu Monaco (1-3) a vorbit despre schimbările necesare în jocul echipei sale.

"În Europa sunt meciuri complicate, am ratat mult, iar ei au rupt entuziasmul nostru la momentul potrivit, prin golul de 3-1. Sperăm ca la anul să jucăm meci de meci precum în a doua repriză a meciului tur.

VIDEO cu golurile AICI

N-am avut probleme cu defensiva în repriza a doua. Partea noastră puternică trebuie să fie pressingul pe posesia adversă, asta ne-a lipsit", a spus Guardiola la conferința de presă de după meci.

Manchester City a devenit prima echipă care pierde calificarea după ce a marcat de cinci ori în primul meci!

"Este un sentiment minunat. Cred că am meritat calificarea după cele două meciuri. A fost foarte strâns, dar am avut o prestație foarte solidă și am marcat golurile de care aveam nevoie. Este meritul nostru. Acum sperăm să mergem chiar mai departe, nu trebuie să plecăm capul în fața celorlalte echipe din sferturile de finală" Tiémoué Bakayoko, marcatorul golului calificării pentru Monaco