INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA YOUTH LEAGUE

HOFFENHEIM - REAL MADRID 4-2 // Madrilenii, eliminați în „sferturile” UEFA Youth League » Formația care a scos Viitorul a pierdut dramatic cu Chelsea! Programul semifinalelor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019 22:04

Real Madrid U19 a fost eliminată de Hoffenheim U19, scor 2-4, în sferturile de finală ale UEFA Youth League.

„Sfertul” disputat pe tărăm nemțesc a început abrupt. Max Geschwill, mijlocaș în vârstă de 17 ani, a deschis scorul în minutul 9. Elvețianul Filip Stojilkovic (19 ani) a făcut 2-0 pentru Hoffenheim 3 minute mai târziu. Alberto Fernandez (19 ani) stabilea scorul pauzei, 1-2, în minutul 18.

Antrenorul gazdelor a mutat inspirat după pauză. Introdus în minutul 74, austriacul Tim Linsbichler (18 ani) a făcut „dubla” în ultimul sfert de oră și a tranșat soarta calificării, deși Pedro Ruiz reaprinsese speranțele madrilenilor în minutul 85.

Hoffenheim U 19 - Real Madrid U 19

Hoffenheim: Klein - Nitzl, Lengle, Wallquist - Gorlich, Onana, Elmkies, Alberico, Geschwill - Stojilkovic, Otto
Rezerve: Philipp - Bogarde, Khan Agha, Landwehr, Linsbichler, Malonga
Antrenor: Marcel Rapp

Real Madrid: Altube - S. Lopez, Pulido, Chust Garcia, F. Garcia - Baeza Perez, Blanco, Moha - Fernandez, Rodrigues, Gelavert Pina
Rezerve: A. Rodriguez - B. Garay, Gutierrez, Marvin, F. Rivera, P. Ruiz, A. Tîrlea
Antrenor: Dani Poyatos

Radu Petrescu, arbitru în celălalt meci al zilei

În celălalt „sfert” disputat astăzi, Chelsea a revenit de la 0-2 în ultimul sfert de oră și s-a impus la penalty-uri, scor 4-2, în fața lui Dinamo Zagreb, formația care a eliminat Viitorul Constanța din actuala ediție a competiției. Partida a fost arbitrată de o brigadă românească, avându-l la centru pe Radu Petrescu.

Programul semifinalelor:

• Barcelona - Chelsea
  • Hoffenheim - FC Porto

Vezi și:

Zidane iese la atac înaintea celui mai tare meci post-revenire: „E lipsă de respect să vorbim despre așa ceva!”