INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SEMIFINALE

Ironia serii după Real Madrid - Bayern 2-1: „Bun venit, așa se marchează ocazia!”

Harry Kane în Real Madrid - Bayern 2-1, foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 09 mai 2024 00:24 / Actualizat joi, 09 mai 2024 00:52

Real Madrid a eliminat-o pe Bayern, după o victorie senzațională pe Santiago Bernabeu, 2-1, prin dubla de ultim moment a lui Joselu.

Bayern tocmai a bifat și o contraperformanță statistică. Echipa antrenată de Thomas Tuchel încheie primul sezon fără trofeu din 2012 încoace.

Coincidență sau nu, este primul sezon al englezului Harry Kane în tricoul nemților, starul plecat din Premier League pentru a câștiga trofee în Bavaria. O casă de pariuri din Marea Britanie a ironizat acest lucru: „Bun venit la Munchen. Acum îngemănat cu Tottenham”.

UEFA, păcălită în timpul meciului Real Madrid - Bayern Munchen! Sute de mii de oameni au putut urmări meciul ilegal

Returul semifinalei Ligii Campionilor, Real Madrid - Bayern Munchen, scor 2-1, a fost urmărit de sute de mii de oameni pe streamurile piratate de pe rețeaua de socializare X, fostul Twitter.

UEFA are de obicei mecanisme prin care împiedică piratarea meciurilor din competițiile pe care le organizează. Miercuri seară, lucrurile au scăpat de sub control.

S-a terminat meciul, începe scandalul! Bayern acuză faza din prelungiri: arbitrul asistent NU a respectat procedura » Specialistul Marca: „Gol anulat ERONAT!”