INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SEMIFINALE, RETUR / FC BARCELONA - REAL MADRID 1-1 (ÎN TUR 2-0)

Jose Mourinho a fost supravegheat şi la hotel!

Foto: Reuters
Foto: Reuters

Articol de - Publicat miercuri, 04 mai 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 04 mai 2011 00:12

Suspendat pentru returul de aseară, antrenorul Realului n-a scăpat de reprezentanţii UEFA

Joc de-a şoarecele cu pisica între Jose Mourinho şi UEFA. Suspendat pentru returul de aseară, după ce-a fost eliminat în prima manşă, la Madrid, antrenorul Realului a încercat să-i dribleze pe reprezentanţii forului continental şi, împotriva regulamentului, să comunice cumva cu staff-ul său.

Astfel, a refuzat să mai meargă la stadion, unde putea lua loc într-o lojă sau în sectorul rezervat galeriei Realului:"Sînt locaţii nesigure". Şi-a rămas în hotelul Juan Carlos I, cartierul general al madrilenilor. Evident, cu gîndul că de acolo i-ar putea contacta pe secunzii săi fără să mai fie văzut sau auzit de cineva.

Degeaba. UEFA şi-a trimis un reprezentant pînă şi acolo pentru a-l "marca" pe tehnicianul portughez. Forul continental avea deja un precedent, din vremea cînd Mourinho era la Chelsea. De asemenea suspendat, la un meci cu Bayern, portughezul a ajuns în vestiarul alor săi ascuns într-un coş de rufe!


Citește și:
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Altele
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Nebunie pe circuit! Ce viteză a prins supercarul construit din 327.000 de piese lego
Noutati auto
Nebunie pe circuit! Ce viteză a prins supercarul construit din 327.000 de piese lego
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Cu autocar nou în Liga 2! Petre Grigoraș vrea să fie iar „cel mai tare din oraș”
Liga 2
Cu autocar nou în Liga 2! Petre Grigoraș vrea să fie iar „cel mai tare din oraș”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
anrazvan
anrazvan  •  04 Mai 2011, 15:12
Postat de lordfane pe 04 Mai 2011, 13:38

JM ar fi bun in LIGA1, comportamentul il are, Caracterul e si el in grafic. Valoarea nu se potriveste insa in rest e numai bun sa lucreze cu Becali si Mititelu

daca ar veni in liga lui mitica s-ar impusca multi presedinti care ar vedea ca nu-i pot da banii de reziliere si el joaca asa cum doreste, fara telefoane din tribuna, baga pe ala si scoate pe celalalt. ar fi o distractie maxima sa-l vezi de exemplu la Steaua si jucind cu Onofras si Dica in locul preferatilor becalieni. Plus ca la cum isi face contractele, cit e in obiectiv, nu ai ce sa-i faci)))). Ar fi upgrade-ul suprem la ce se intimpla azi in Romania fotbalistica.

lordfane
lordfane  •  04 Mai 2011, 13:38

JM ar fi bun in LIGA1, comportamentul il are, Caracterul e si el in grafic. Valoarea nu se potriveste insa in rest e numai bun sa lucreze cu Becali si Mititelu

andr33y1986
andr33y1986  •  04 Mai 2011, 10:27

Nu stiu ce sa-ti mai faca :))))Au ajuns de rasu lumii...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează