INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIVERPOOL - FC PORTO 2-0

LIVERPOOL - FC PORTO 2-0 // VIDEO + FOTO Ofsaid la golul lui Firmino? Decizie aprig contestată pe „Anfield Road”, în „sfertul” cu Porto

Roberto Firmino înscrie, controversele au apărut imediat // FOTO: Twitter

Articol de GSP - Publicat marti, 09 aprilie 2019 23:29

Liverpool a înscris golul secund din partida cu FC Porto (2-0), în manșa tur a „sferturilor” Ligii Campionilor, dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

„Cormoranii” i-au sufocat pe „dragoni” în prima repriză, echipa lui Klopp atacând în permanență. Golul lui Keita din minutul 5 a arătat adevăratele intenții ale lui Liverpool, acelea de a-și asigura calificarea încă din meciul tur.

Iar a doua reușită, a lui Roberto Firmino, a născut mari controverse pe gazon. Portughezii au acuzat că brazilianul s-ar fi aflat în ofsaid, în momentul pasei lui Henderson. Fără să mai consulte sistemul VAR, arbitrul Antonio Miguel Mateu Lahoz a validat golul.

VIDEO cu golurile și cele mai tari faze

Tu ce crezi, ar fi trebuit anulată reușita lui Firmino?

Vezi aici toate detaliile de la Liverpool - FC Porto

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!