INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MARSEILLE - SPORTING 4-1

VIDEO+FOTO Seară de coșmar pentru portarul lui Sporting » Serie de gafe și eliminare în doar 10 minute

Articol de GSP - Publicat marti, 04 octombrie 2022 22:40 / Actualizat miercuri, 05 octombrie 2022 00:15

Sporting Lisabona a pierdut pe terenul lui Marseille, 1-4, după ce portarul portughezilor a avut o seară de coșmar.

Sporting a deschis rapid scorul, în minutul 1, dar gazdele au revenit, profitând de gafele portarului Antonio Adan (35 de ani).

Adan, serie de gafe în Marseille - Sporting

În minutul 13, Alexis a marcat după o gafă incredibilă a lui Adan. Căpitanul lui Sporting a primit mingea de la un coleg, dar în momentul în care a degajat-o, a trimis-o direct în Alexis, care făcea presing la marginea careului mic. Mingea l-a lovit pe atacant și a intrat în poarta goală.

În minutul 16, OM a făcut 2-1, după o fază la care ibericul a fost din nou în centru. Mai întâi, a degajat direct la un adversar. Ulterior, Harit a marcat cu capul, de la 11 metri, iar Adan a fost prins pe picior greșit.

Seara de coșmar a lui Adan s-a încheiat în minutul 23, când a fost eliminat. Portarul lui Sporting a ieșit hazardat în afara careului pentru a bloca un adversar, care se afla în duel cu un fundaș al lui Sporting. Adan a făcut henț și a fost eliminat.

Sporting, prima înfrângere în Champions League

Înfrângerea din Franța a fost prima portughezi în acest sezon de Ligă.

Sporting câștigase precedentele două partide, 2-0 cu Tottenham și 3-0 cu Eintracht.

Vezi AICI VIDEO cu rezumatul meciului

Ce o așteaptă pe FCSB în duelul cu Silkeborg: „Doamne, e bine dacă ieși întreg!”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”