Alte știri din fotbal
Pedepsit! Daniel Pancu l-a trimis la echipa a doua: „O să înțeleagă până la urmă”
0
„Spălare de bani” » Scandal în Bănie cu hotelul-fantomă de pe „Oblemenco”
9
Victorie la FIFA! Clubul din Superliga a câștigat procesul și are de încasat 1,3 milioane de euro
0
Adrian Mutu a răbufnit, după informația dezvăluită de GSP: „La ce înseamnă România, e o rușine”
5
Știri din fotbal internațional
Gest de suflet pentru Mircea Lucescu, după ce a marcat în AEK Atena - Rayo Vallecano
0
Ionuț Radu, inexistent pentru spanioli, după dezastrul cu repetiție de la returul cu Freiburg » Ce notă a primit românul
0
Andrei Rațiu, catastrofal la Atena: două faze în care și-a „îngropat” echipa
1
Returul sferturilor din Conference League » Nebunie la AEK Atena - Rayo! Și Răzvan Marin a marcat
0
Lifestyle
Primele imagini: noua Dacia Evader a fost surprinsă astăzi pe stradă!
0
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
4
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Ce amintiri! Cum a cucerit-o Mircea Lucescu pe Neli în tramvaiul din Grozăvești: „Era timid, nu îndrăznea să mă ia de mână!”
5
Nicușor Dan a anunțat că va organiza referendumul pe justiție în mai puțin ...
Libertatea
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier ...
Adevărul
Cine o provoacă pe Giorgia Meloni? O fostă aruncătoare de ciocan de la ...
GSP SPECIAL
„Nu ești mult mai mamă, dacă ai născut pe cale naturală”. Interviu cu prof. ...
Libertatea
Corect, felicitari pentru comentariu.
Domnilor, printre succesele romanesti in confruntarea cu cel polonez , vad ca treceti sub tacere ,performanta Rapidista din 1973. Atunci Rapidul a invins Legia cu 4-0 in care jucau starurile Tomashewsky,Deyna medaliati cu bronz la CM. Lita Dumitru a facut un meci senzational,neutralizandu-l pe conducatorul ;lor de joc Deyna.Apoi Rapidul a eliminat pe Neapole. Ce sa faceti Stelistilor mai are si Rapidul performante importante,pe care voi le minimizati cu aroganta caracteristica unei" anumite categorii de oameni"Poate va iese si voua 4-0 cu noroc,Atunci Legia avea o forta de joc impresionanta. O patise UTA anterior
Legat de echipele olandeze asa este, in ultimii ani i-am cam eliminat, exceptand Nec Nijmegen-Dinamo. Ma bucura evident asta.
Nu am fost la ei, ci vorbeam din PIB si venitul pe cap de locuitor. Totusi tot cred ca ei o duc mult mai bine ca noi.
Cu toata antipatia ce o am pentru Dragomir , dar la unele chestii sunt de acord cu el , campionatul nostru e undeva in pozitiile 10-15 in Europa . Cu ce vi se pare mai puternic campionatul Portugaliei , unde in afara de Porto si Benfica ( sporadic Sporting ) restul sunt de duzina .Exemplul Braga de anul trecut e concludent . Ok asteptam joi confirmarea .
mai ideea e ca sunt prudent cu ei, sper sa ma insel, iar economic oricum ei nu au resimtit socul de la noi din 2009-2011.
habar nu am avut. in afara de ajax, alkmaar (in ultimii ani) si ocazional feyenord sau eindhoven nu mi s-a parut ca ar avea cine stie ce echipe. e adevarat ca nici nu urmaresc in mod special echipele olandeze si rezultatele lor in europa. de fapt, nu urmaresc cu adevarat decat de pe la faza sferturilor de finala incolo
Ma, in clasamentul coeficientilor sunt pe locul 7, chiar asa - cu fotbalistii plecati din tara.
nu e deloc tare sa avem campionat peste al olandei. valorile lor mari joaca afara. s-a vazut cand s-au infruntat nationalele. in rest, iti dau dreptate
In ce priveste faza cu campionatul mai puternic, hm, nu prea are baza ce zici. Cat timp echipa de pe locul 1 de la noi a eliminat locul 1 din Olanda si echipa de pe locul 3 a eliminat locul 4 din Olanda, sau cand o echipa care termina pe locul 8 (sau 9?) la noi face 10 puncte in grupele Ligii, cred ca totusi ne putem compara cu campionate mai tari decat al Poloniei. De exemplu, in meciuri directe, pare-mi-se ca suntem peste olandezi. Ceea ce e tare de tot. :-)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.