INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - PSG 6-1

Nemaivăzut! Cifre AIURITOARE! » Câte pase au dat jucătorii de 464 de milioane ai lui PSG în ultimele 12 minute cu Barca

Articol de GSP - Publicat joi, 09 martie 2017 13:23

Barcelona a reușit imposibilul și a eliminat-o pe PSG după ce s-a impus cu 6-1 și s-a calificat în sferturile Champions League.

Barcelona a controlat meciul, mai ales în ultimele minute. Din minutul 86, când Neymar a marcat pentru 4-1, jucătorii lui PSG și-au pierdut capul și nu au mai putut rezista.

• Statistica este incredibilă. În afară de cele de 3 repuneri după golurile marcate de catalani, când au pasat înapoi, jucătorii lui PSG au avut alte 2 pase complete!

Astfel, în cele 12 minute, jucătorii lui Emery au pasat de 5 ori, cu tot cu repunerile, în rest au degajat mingea unde au putut.

Și Gabi Balint a remarcat această statistică incredibilă și a postat pe contul său de facebook.