INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER UNITED - PSG 1-3

MANCHESTER UNITED - PSG 1-3. VIDEO Neymar, on fire pe Old Trafford! Două goluri și o „foarfecă” extraterestră

Neymar, în United - PSG. foto: Guliver/Getty Images +11   FOTO
Neymar, în United - PSG. foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 decembrie 2020 22:30 / Actualizat miercuri, 02 decembrie 2020 23:52

Manchester United - PSG, „șocul” serii din grupele Champions League, a adus o confruntare spectaculoasă pe Old Trafford, câștigată de parizieni cu 3-1.

Prima repriză a fost în zodia lui Neymar. Brazilianul lui PSG a fost cel care a deschis scorul în partida cu United. În minutul 6, Neymar l-a învins pe De Gea cu o execuție în forță, din interiorul careului, după ce mingea ajunsese la el în urma unui ricoșeu fericit. (VIDEO cu golul lui Neymar)

Câteva minute mai târziu, Neymar a fost aproape de golul serii în UCL. A încercat o „foarfecă” spectaculoasă de la 12 metri, însă De Gea s-a întins și a reținut mingea trimisă înșelător de brazilian.

Neymar și-a continuat recitalul în prelungirile partidei, când a înscris golul de 3-1, cel care a închis tabela. Brazilianul a primit o pasă perfectă de la Rafinha și a îndeplinit o simplă formalitate (VIDEO cu cel de-al doilea gol al lui Neymar)

FOTO Cele mai spectaculoase imagini din Manchester United - PSG

Manchester United - PSG. foto: Guliver/Getty Images
+7 FOTO
  • Manchester United - PSG. foto: Guliver/Getty Images

Clasamentul Grupei H din Liga Campionilor

Urmărește aici toate meciurile serii din Liga Campionilor

Ca la șah! Cum ar putea arăta Liga Campionilor din 2024: schimbările radicale pregătite de UEFA

Zinedine Zidane ar putea fi demis! Cine sunt posibilii înlocuitori anunțați de presa spaniolă

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”