INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PSG - DORTMUND

PSG - DORTMUND 2-0 // Scene jenante, aseară, în Liga Campionilor: „Să le dăm șase-șapte fiilor de târfă. Să-i umilim!”

Articol de - Publicat joi, 12 martie 2020 09:36

PSG a reușit să câștige meciul de miercuri seară cu Borussia Dortmund, scor 2-0, și s-a calificat astfel în „sferturile” Ligii Campionilor, după o pauză de 4 ani. În timpul meciului, jucătorii Parisului au fost surprinși insultându-și adversarii.

Parizienii erau extrem de motivați să câștige acest meci. Voiau să se răzbune pentru înfrângerea de la Dortmund (scor 1-2). Unii dintre ei au fost surprinși de camerele de televiziune adresându-le cuvinte grele adversarilor, a scris Marca.

După golul de 2-0, al lui Bernat, Di María le-a transmis coechipierilor: „Să le dăm șase-șapte... Câte goluri putem. Să-i umilim, să-i umilim pe acești fii de târfă!".

Di Maria, surprins de camere insultându-și adversarii // sursă captură foto: MARCA

Iar la final, Icardi a urlat: "Acum să sărbătorească fiii ăștia de târfă!".

Icardi, aruncând cuvinte grele la finalul meciului // sursă captură foto: MARCA

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”