INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PSG - MANCHESTER UNITED 1-3

PSG - MANCHESTER UNITED // VIDEO + FOTO Lukaku, „dublă” în 30 de minute! Gafe monumentale făcute de Buffon și Kehrer

Articol de GSP - Publicat joi, 07 martie 2019 00:06

Manchester United a trecut de PSG, scor 3-1, și s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Ligii Campionilor. Belgianul Romelu Lukaku (25 de ani) a marcat două goluri în prima jumătate de oră, ambele după gafe uriașe

Lukaku a deschis scorul în minutul 2, profitând de o pasă neglijentă trimisă spre propria poartă a neamțului Thilo Kehrer.

Bernat a eglat rapid, în minutul 12, cu o execuție facilă, după o pasă genială a lui Mbappe.

Vezi AICI golurile lui Lukaku

O lovitură liberă de la distanță, executată slab de Marcus Rashford, avea să stea la baza golului de 2-1. Gianluigi Buffon, portarul în vârstă de 41 de ani al campioanei Franței, a respins defectuos mingea. Lukaku a profitat și de data asta.

Golul decisiv a venit în prelungirile reprize secunde, dintr-un penalty transformat de Rashford. Vezi faza AICI.

6 goluriare Lukaku în ultimele 3 meciuri oficiale. Câte două împotriva lui Southampton , Crystal Palace și PSG