INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LA ACEST SCOR BAYERN MERGE MAI DEPARTE

Răsturnare spectaculoasă de situaţie la Fiorentina - Bayern Munchen

Articol de GSP - Publicat marti, 09 martie 2010 00:00

Fiorentina şi Bayern Munchen au oferit un meci spectaculos în meciul retur din "optimile" Ligii Campionilor. Elevii lui Prandelli au deschis scorul prin Vargas în minutul 28 şi au intrat cu avantaj la pauză.

La doar 9 minute scurse din repriza a doua, puştiul-minune din Muntenegru a mărit diferenţa, dar bucuria gazdelor a fost de scurtă durată. Van Bommel a redus din diferenţă în minutul 60, iar Jovetic a ridicat tribunele în picioare după doar 4 minute, scorul devenind 3-1. Robben n-a fost însă de acord, iar un minut mai tîrziu (65) a făcut 3-2.