Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA CAMPIONILOR    •   REAL MADRID - JUVENTUS 1-3

REAL MADRID - JUVENTUS 1-3 // Supriză în Spania! Verdictul categoric făcut în ziarul de casă al lui Real Madrid

Joi, 12 Aprilie

Real Madrid s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League, deși a pierdut cu Juventus, 1-3. Cristiano Ronaldo a marcat golul calificării în ultimele minute, din penalty. În tur, madrilenii au câștigat cu 3-0.

Fostul arbitrul Eduardo Iturralde Gonzáles, actual specialist al ziarului madrilen AS, a comentat duelul dintre Medhi Benatia și Lucas Vazquez, în urma căruia centralul Michael Oliver a dictat penalty în minutul 90+3.

Iturralde este de părere că decizia a fost una eronată: "Împingerea lui Benatia nu este suficientă. Nu trebuia să se dicteze penalty la acea fază."

• Real Madrid, Bayern, AS Roma şi Liverpool sunt echipele calificate în semifinale.

Vezi aici VIDEO cu golurile partidei

Citește și: Crăciunescu contestă decizia lui Michael Oliver. "Eu n-aș fi dat niciodată acest penalty. Nu e clar. Vautrot ne-a spus: «După minutul 90, nu vă forțați norocul»”

Citește și: REAL MADRID - JUVENTUS 1-3 // Reacție nervoasă a unui fost mare portar după scandalul din Champions League: "Mafia fotbalului o lasă afară pe Juventus"