Comentarii (18)
blatistu12
blatistu12  •  03 Mai 2018, 21:58

Aveti perfecta dreptate,dar problema e alta,cum sa nu DAI penalty clar la hentul celor de la liverpool chiar ne iau toti de prosti?? Cum SA nu DAI hent la MARCELO?? E ceva voit,TOTUL e O masinatiune. CE SPUNEAM, CA DACA E IN CAREUL REALULUI O FAZA, NU SE DA PENALTY,INSA PENTRU REAL S- A DAT IN MIN.90. RUSINE UEFA,CA CEA MAI MARE COMPETITIE DE FOTBAL INTERCLUBURI NU ESTE ARBITRATA CORECT Cel mai bun sa castige, fara greseli flagrante de arbitraj.

nea_vanea.60
nea_vanea.60  •  03 Mai 2018, 21:23

Daca Roma, ipotetic, facea catenaccio pe Anfield si castiga cu 1-0, aseara cormoranii le dadeau 3-0! Si toate golurile valabile! Au ajuns sa strige hotii "Hotii!" ?!

10156412367618998
Laurentiu Frunza  •  03 Mai 2018, 19:24

Și eu cred că 4-2 a fost de control pt. Liverpool.Kloop deja a schimbat tridentul letal din față.Și n-au tras de timp precum Real cu Bayern. Parcă Zidane a luat lecții de la Simeone. Liv are o două probleme: fundașii laterali și rezervele. Arbitrii n-au avut nimic. A fost japcă la Real-Juventus. Bayern a pierdut și din cauza anonimului Levandowschi

514473335374243
Ion Ionescu  •  03 Mai 2018, 16:23
Postat de maistor_kokir pe 03 Mai 2018, 11:02

3-2 si un om in plus pe teren in ultimele 30 de minute ,chiar si asa roma era departe de calificare, liverpool a luat goluri doar pe fond de pierdere a concentrarii, si in tur, si in prima repriza din retur ,si pe finalul returului . Italienii stiu sigur ca au fost inferiori englezilor. Problema echipei calificate ,nu s-a pus cu adevarat serios nici un moment, poate doar la 0-0 in primele minute din meciul tur, cand inca nu se marcase nici un gol .

lumea uita sau nu stie ca LFC are meci cu Chelsea Duminica. A fortat cu Roma doar cat a trebuit

Ion Ionescu  •  03 Mai 2018, 16:21

s-o lasam mai moale ! LFC ar fi dat gol oricum. S-a vazut ca n-a jucat la potential maxim. ptr papagali, trebuie precizat ca duminica ii astepta un meci la fel de important cu Chelsea in care trebuie sa scoata un egal cel putin ptr. calificarea din top 4 in Champions. Asta e motivul ptr care au fortat doar cat trebuie cu Roma

cainerrosu
cainerrosu  •  03 Mai 2018, 15:12

Si penalty pt Liverpool la 1 - 0 pentru cormorani ? Ce mai face Roma la 0 - 2 ?

949372388575179
Lucian Popa  •  03 Mai 2018, 11:32

Cu VAR realul nu ar fi trecut nici de juventus...2 hotii enorme in 2 tururi consecutive

adrian_riga
adrian_riga  •  03 Mai 2018, 11:03

Nu zice nimeni nimic despre faptul ca si liverpool a avut un penalty clar in prima repriza, poate chiar doua.

maistor_kokir
maistor_kokir  •  03 Mai 2018, 11:02

mariuss72
mariuss72  •  03 Mai 2018, 10:50
Postat de adi_stelistul pe 03 Mai 2018, 10:34

Ma si gandeam ca daca vezi ca o echipa inscrie de 6 ori in 2 meciuri si are 2 penalty-uri neacordate e o treaba sa spui ca "n-a jucat nimic". Dar m-am uitat de curiozitate si la statistici: 50-50 posesie in tur si 58-42 pentru Roma in retur. Iar la ocazii de gol 20-14 pentru englezi in tur si 24-11 pentru romani in retur. E, chiar sunt curios cum se poate sustine o afirmatie ca aceea cu cifrele astea. Eu zic ca, din contra, pare ca Roma a dominat dubla mansa. Sigur, faptul ca Liverpool a condus cu 5-0 in tur si cu 1-0 si 2-1 in retur explica o buna parte din dominarea Romei, aflata tot timpul dublei manse in urmarirea adversarei, dar totusi de jucat a jucat, sa fim seriosi.

Exact asa, nu am vrut sa-mi bat capul cu exemple concrete, pentru unul cu un comentariu asa de ignorant. Se poate spune ca pe alocuri Roma a jucat dezordonat tactic, si ca unele goluri s-au primit nepermis de usor, dar atitudinea lor a fost una de aplaudat in picioare, mai ales ca au fost asa de aproape sa intoarca scorul inca o data.