INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ATALANTA - REAL MADRID

A comis-o VAR? „Roșu” direct în Atalanta - Real Madrid! Ce s-a întâmplat în debutul meciului

În minutul 17 al meciului Atalanta - Real Madrid - manșa tur a „optimilor” din Liga Campionilor - Remo Freuler (28 de ani), mijlocașul central al italienilor, a fost eliminat. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 februarie 2021 22:27 / Actualizat miercuri, 24 februarie 2021 22:51

Urmărește AICI desfășurarea meciului Atalanta - Real Madrid

La 18 metri de propria poartă, Freuler l-a faultat evident pe Ferland Mendy, fundașul stânga al Realului urcat în atac. Cum „infracțiunea” nu a fost de natură violentă, „centralul” Tobias Stieler a considerat că intervenția elvețianului a oprit o fază clară de gol.

Arbitrii din cabina VAR nu au întors decizia oficialului din Germania.

„Un jucător este eliminat dacă opreşte un adversar care se deplasează către poarta adversă, având o situaţie clară de înscriere a unui gol, comiţând o greşeală care se sancţionează cu lovitură liberă”, este specificat în regulament.

FOTO. Remo Freuler, eliminat în meciul Atalanta - Real Madrid

• Capturi Look Sport

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Dan Petrescu rupe tăcerea, după plecarea de la Kayserispor: „Nu mai pot antrena nicăieri”

Barcelona - Elche 3-0 » Messi îl salvează pe Koeman! Prestație fabuloasă în repriza secundă a noului golgeter din La Liga

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”