LIGA CAMPIONILOR  ·  PLAY-OFF CHAMPIONS LEAGUE

S-au stabilit meciurile din play-off-ul Champions League » Cu cine va juca PAOK-ul lui Răzvan Lucescu + posibil duel românesc

FOTO: Guliver/GettyImages
FOTO: Guliver/GettyImages

Luni, 06 August 2018

Astăzi, la sediul UEFA de la Nyon a  avut loc tragerea la sorți pentru play-off-ul UEFA Champions League.

Dacă va trece de Sparta Moscova, PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu va juca în play-off-ul Champions League cu învingătoarea meciului Benfica - Fenerbahce. 

Răzvan Marin și Alex Băluță s-ar putea duela în play-off-ul Ligii, dacă Standard Liege o va învinge pe Ajax și Slavia Praga va trece de Dinamo Kiev.

Play-off UEFA Champions League

Steaua Roșie Belgrad/Spartak Trnava - FC Salzburg/ KF Shkendija
Qarabag/BATE Borisov - PSV Eindhoven
Young Boys - FC Astana/Dinamo Zagreb
Malmo/ Vidi - Celtic/ AEK Atena
Benfica/ Fenerbahce - PAOK Salonic/Spartak Moscova
Standard Liege/Ajax - Slavia Praga/Dinamo Kiev

 

Meciurile din play-off se vor juca pe 21/22 august și 28/29 august.

Comentarii (7)

martinpen  •  06 August 2018, 18:34
Postat de martinpen pe 06 August 2018, 18:13

De la fcsb cine a fost prezent la tragerea la sorti ?

totusi, e un act de desconsiderare sa nu trimiti pe cineva de la club... Argaseala e in vacanta, sau nu a vrut sa mearga...

indolentu  •  06 August 2018, 18:23
Postat de martinpen pe 06 August 2018, 18:13

De la fcsb cine a fost prezent la tragerea la sorti ?

randoom

martinpen  •  06 August 2018, 18:13

De la fcsb cine a fost prezent la tragerea la sorti ?

Vezi toate comentariile (7)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:30 Tenis, WTA

Turneul din Stuttgart

Digi 2
12:30 Tenis, WTA

Turneul din Istanbul

Digi 4
18:00 Baschet M

U-BT Cluj-Napoca - Steaua

Digi 3
19:45 Fotbal, Cupa României

Astra - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Handbal M

Flensburg - Veszprem

Digi 3
20:30 Fotbal, La Liga

Atletico Madrid - Valencia

Digi 4
21:45 Handbal M

Nantes - Barcelona

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 6 3 2 1 9 - 5 36
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 6 3 2 1 9 - 5 30
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 6 5 1 0 10 - 3 32
2 Dinamo 6 5 0 1 10 - 4 31
3 Poli Iași 6 2 1 3 5 - 7 24
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 6 1 1 4 3 - 7 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 6 1 2 3 4 - 9 17
8 Chiajna 6 1 3 2 9 - 8 15
Du 28.04.19
21:00
FCSB
-
Astra Giurgiu
-
Lu 29.04.19
18:00
CSU Craiova
-
Sepsi OSK
-
Lu 29.04.19
21:00
CFR Cluj
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 26.04.19
21:00
Chiajna
-
Gaz Metan
-
Sa 27.04.19
16:00
Călărași
-
Hermannstadt
-
Sa 27.04.19
19:00
FC Voluntari
-
Dinamo
-
Du 28.04.19
18:00
FC Botoșani
-
Poli Iași
-