INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SALZBURG - LIVERPOOL 0-2

SALZBURG - LIVERPOOL 0-2 // VIDEO „Cormoranii” s-au calificat în optimi, după ce au tremurat în prima repriză + gol superb reușit de Mohamed Salah

Articol de GSP - Publicat marti, 10 decembrie 2019 21:33

Liverpool a învins-o pe Salzburg, scor 2-0, în grupa E a Ligii Campionilor, și s-a calificat astfel în optimile celei mai importante competiții intercluburi din lume.

Echipa lui Klopp a deschis scorul în minutul 57, prin Naby Keita. 1 minut mai târziu, Salah a reușit un gol superb. Egipteanul l-a driblat în lateral pe portarul Stankovic și a izbutit să introducă balonul în poartă dintr-un unghi imposibil!

În urma acestei victorii, Liverpool a terminat Grupa E pe primul loc, cu 13 puncte, unul mai mult față de ocupanta locului 2, Napoli.

VEZI ȘI:

Napoli - Genk // VIDEO Gafă uriașă comisă de Maarten Vandevoordt, portarul de 17 ani al oaspeților

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!