INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ARSENAL U19 - FC BASEL U 19 1-2

Sezon perfect pentru Vlad Dragomir » Românul a marcat pentru Arsenal în Youth League

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 septembrie 2016 21:38

Vlad Dragomir (17 ani) a marcat în etapa a doua a grupelor Youth League în meciul pierdut de Arsenal pe teren propriu în fața lui FC Basel, scor 1-2.

Românul a fost integralist și a înscris în minutul 55, după ce în minutul 40 Cumart a deschis scorul. În cele din urmă, Manzambi a adus victoria lui Basel în minutul 4 de prelungiri dintr-o lovitură de pedeapsă.

Arsenal e într-o situație dificilă în Grupa A din Youth League, unde ocupă locul 3, cu un singur punct. Lider e FC Basel care are maximum de puncte după două etape, urmată de PSG, cu 4 puncte. Ultima în grupă e Ludogoreț, care n-are niciun punct.

Vlad Dragomir e la cel mai bun sezon din cariera sa, după ce în weekend a evoluat pentru Arsenal U23 și U18 și a reușit un gol pentru formația ”tunarilor” sub 18 ani în meciul cu Leicester, scor 5-0.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”