Alte știri din fotbal
Raul Opruț, înainte de Rapid - Dinamo: „Suferim mult în România din acest punct de vedere”
0
Craiova a stabilit un nou record la vânzarea de abonamente
1
Daniel Pancu, înaintea derby-ului Rapid - Dinamo: „Cea mai bună echipă a primelor etape”
0
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
3
Știri din fotbal internațional
PSG, aproape de o nouă lovitură: 55 de milioane de euro pentru o nouă opțiune în atac
0
Reîncepe Süper Lig: colecție de vedete și 10 români la start » Favorite la titlu, transferuri, echipe-tip
1
Inter și Lazio au modificat de urgență termenii transferului!
0
Cvadruplul campion al României cu CFR Cluj a fost prezentat la CSKA Sofia
0
Lifestyle
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
3
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet
5
După Tulcea, o nouă sală polivalentă ultramodernă e 99,99% gata în România » IMAGINI + marea problemă
7
Taxe noi și amenzi usturătoare pentru TIR-urile din București. Ce a decis ...
Libertatea
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor ...
Adevărul
Cum arată astăzi stadionul din Caracal: IMAGINI și un mare paradox
GSP SPECIAL
Procurorul adus în tricou rupt la instanță și proba vitală „uitată” de ...
Libertatea
Esti ireal si intristator de prost
Adu pliciul ca s-au obraznicit retrogradatii din vitan
Ahahhaahahaaaaa CFR a profitat ca ce mah???? Ai uitat pe cine a batut CFRul lui DAN PETRESCU??? Celtic, Rennes, LAZIO etc!!!! Du-te si fa curat pe strazi, dar si acolo iti tb ceva iq...
Și totuși, nu Sheriff ăștia băteau la Real Madrid 2-1 in 2021 in grupele UCL? Mai tot timpul ne credem mai buni decât suntem. Asta e fotbalul nostru din păcate
Schimbarea pe care toți o așteptăm în fotbalul românesc nu se poate întâmpla peste noapte - probabil ar lua un sezon întreg pentru toate echipele să dea un reset complet, să angajeze preparatori fizici mai buni (că la asta suntem corigenți - toți fug mai tare și mai mult decât fotbaliștii noștri), inveștiții in copii și juniori + promovarea lor în detrimentul brazilienilor bătrâni… sau orice alt străin (nu am nimic cu străinii).
Nu ma interesează coeficientele astea, ne uitam la joc, la valoarea jucătorilor, la jucătorii cumpărați din România și care joaca în campionatele importante din Europa și ne mai uitam la rezultate. Polonia și Ungaria, ambele tari au jucători ce joaca la nivel înalt, joaca, nu fac tușă... Si echipele naționale ale României sunt varza. FRF varza, LPF varza... Totul e artificial în România, e făcut sa fie, e făcut sa ia unii bani mulți și sa para ca ei lucrează la ceva... Uita te la FRF, într o tara normala, cu fotbal, nu oina, federația și ar fi dat demisia dacă ar fi dat 0 goluri la un campionat organizat de tara respectiva... Iar referitor la cluburi, cred ca e vb de organizare a centrelor de copii și juniori..., dar e vb și de faptul ca România e un haos la nivel social, economic... În alte tari cu fotbal exista niște reguli, aici în România e un haos și nu numai la nivel de sport... Baluță, vândut acum 2 ani, nu a făcut purici unde a fost și a fost pierdut prin lume.. Hagi l a readus ca cică i bun... Pai dacă unii l au refuzat tu de ce l iei de bun?? Aia l au refuzat ca nu puteau face performanta cu el, nu a dat randament... Mai bine lua ca Sheriff niște străini și juca altfel, mai introducea câțiva romani și dacă jucau la un nivel înalt împreună cu străinii aduși se formau și ei... Asa ai 11 romani în echipa, toți dau mingea înainte și fug după ea, nema dribling, nema fizic.. Pai ai văzut ce suflu aveau aia de la sheriff? Pai unii mai driblau acolo, aveau viteza etc
Definește “consonații”! E ceva cuvânt tradus și adaptat limbii române? O fi ceva neologism abia introdus în limba română, că eu nu am auzit de el până acum?
Dupa ce a castigat farul campionatul era plina presa de laude la adresa lui hagi "antrenor genial" "a construit o echipa extraordinara " academia lui produce mari talente" si alte mari linguseli. Plus stiri mincinoase ca mari echipe ( gen Ajax) il vor antrenor. Asta este insa realitatea, nu este nici o performanta sa castigi campionatul in Romania. Avem stadioane dar nu avem fotbal Si sa nu uitam ca Hagi a aranjat sa fie dat afara Boloni de la nationala ca sa vina el. Atat de bine a venit ca a pierdut calificarea cu Slovenia si de atunci am tot mers in jos. In cap.... Hagi este groparul fotbalului romanesc: arogant, incult, mediocru si fara rusine sau simtul realitatii. Ce ne facem insa cu ziaristii care l-au lingusit in mod gretos?
"Io" zic ca Hagi nu ar trebui sa fie suparat; la anul mai poate incerca inca o data; asta daca nu cumva Burleanu se suceste si va baga carbunii in Rapid, Craiova sau chiar Dinamo sau Sepsi; pot fi chiar Galati, Petrolul sau Voluntari, ca s-a mai vazut... CFR e exclus, ca astia deja si-au primit drepturile vreo 5 ani la rand si gata, le ajunge, altii la rand. Important este sa nu castige FCSB-Steaua, altfel, oricine marca o influenta politica benefica lui Burleanu, e binevenit la Titlul Campionatului Romaniei. Si, de aici inainte, fotbalul romanesc va creste ca Fat Frumos...:)))
FCSB si CFR au acum ocazia sa ne-arata cum trebuie jucat fotbal. Sper s-o si faca. Ca cica nu castigi meciuri si (nici bani) daca tot ce te preocupa-n viata e "ete, Faru' a pierdut !"
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.