Alte știri din fotbal
Momente delicate în direct » Victor Angelescu, întrebat frontal: „De ce Bilașco și nu Săpunaru director sportiv?”. Fostul căpitan rapidist aștepta răspunsul în studio
0
Daniel Oprița, despre victoria cu Chindia și anunțul ministrului Apărării: „Sunt vești bune, dar nu mă entuziasmez”
0
Florin Gardoș: „Steaua ar fi de neoprit în fotbalul românesc, dacă se întâmplă asta!”
4
Ilie Poenaru, după înfrângerea din Ghencea: „Nu au avut curaj. E vorba de mental la noi”
0
Știri din fotbal internațional
Au folosit curele, torțe și pumni » Haos în interiorul arenei
2
Thibaut Courtois a devenit investitor într-un sport total neașteptat » Urmează primul campionat din istorie
0
Soția internaționalului Spaniei a spus ce o ține în formă maximă: „Fetelor, 3 ore pe săptămână!”
0
Gianluigi Buffon a decis și el să demisioneze, după gestul șefului Federației din Italia: „Așa este corect”
7
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Doliu în Oradea! Un medic a murit la 51 de ani după ce a suferit un ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
Si de unde ai dedus ca sunt din Bihor? Deci in cazul in care sunt don Bihor si sunt suporter U,este ok. Dava sunt suporter CFR,sunt penibil. Cam atat te duce capul.
Ce vorbesti tu de cancer? Bai ***, clubul ala care crezi tu ca e fostul u cluj e fintantat din banii cetatenilor, fara voia lor. Asta e cancer pentru societate.. aduna toate scursurile in tribuna, toti *** *** sunt plini de 'traire' si 'spirit universitar'. Cu stadion din bani publici, sunteti o rusine nationala. Performante sportive zero, va manifestati ca in jungla... sunteti o pata de rusine pentru acest oras. Ai obraznicia sa comentezi despre un club civilizat, care va da clasa din toate punctele de vedere, care a facut sa rasune imnul CHL la Cluj. Ti-a bagat tie CFR mana in buzunar? Asa cum face *** *** vopsita alb negru? Mars pe articolele despre liga 2, poate gasesti pe acolo stiri despre super echipa ta!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pe siteul lpf,poti gasi nr de spectatori pe ultimii 10-16 ani. Este szatistica. Apoi,multi prefera sa vada meciul la tembelizor,decat sa fie batuti de cei ca tine.Si vad ca uiti de fazele in care faceati patrula de intimidare a celor care doreau sa cumpere bilete ,cand se juca pe Cluj Arena.
Penibil, sa fii din Bihor, dar sa nu tii cu echipele locale, ci sa faci lobby unui club de mercenari.. dar deh, alta definitie a 'suporterului de rezultate'!
Cantareti de boxe pentru ca astia sunteti.. Cum sa joci acasa cu rivala locala, dar sa vina doar 1000 de oameni? Sa fiti depasiti numeric, la meciul din Gruia, fiind 90% dominata de "U"? De ce apelati la biletele la suprapret in meciurile directe, daca sustii ca aveti mai multi spectatori? Unde sunt acei spectatori atunci, unde va sunt 'abonatii'? Tot stadion e dominat sonor de noi, dar supriza, ce se aude la boxe? Micutza galerie tzeferista, saracii, se minteau singuri, si pe urma ii auzi pe jucatorii lor prin declaratii: "au fost suporteri minunati, au facut atmosfera incendiara" =))) Noaptea mintii!
Acelasi text de om cu intelectul redus. Fara argumente solide, fara respect fata de altii,aroganta nesimtita. Ce ar trebui sa inteleaga unul ca tine este ca , fotbalul nu este centrul universului ,si nu iti subordonezi viata fotbalului. Fotbalul trebuie sa fie distractie ,nu razboi.Dar de la o primata nu trebuie sa avem pretentii.
Pentru ca asa sunteti toti!! Ce stii tu? Am fost acolo cand a promovat tzeferul vostru, cu victoria dubioasa de la Satu Mare, intoarsa la pauza, 1-2, datorita coruptului de Govor de la Olimpia, in timp ce Jiul se incurca acasa, in ultima etapa.. Cati suporteri au fost atunci la stadion? Vreo 100, la meciul decisiv pentru promovare, jucat la 170 de km de Cluj! Profilul spectatorului din "Gruia"? Daca nu sta prin cartier, e un nene pe la 50-60 de ani aflat in satele din jur, prin Ardeal, care atunci cand a auzit ca e echipa din Cluj care a ajuns in UCL, a devenit dintr-o data interesat sa vina la stadion! Pana atunci, nici nu stia ca exista.. poftim definitia suporterului de rezultate! Niciodata un jucator franar nu va juca dandu-si viata pe teren, fiindca sunt niste mercenari, la fel ca suporterii lor. Nu aveti jucatori proprii, juniori, romani, care sa inteleaga fenomenul, toti sunt cumparati la pachet din Portugalia> nu ati avut niciun jucator la U21! Celebrele sicane, care v-au facut celebrii prin tara, cu atat ramaneti, in 2 ani a si uitat lumea de voi! Hai pa
intr-un fel, ai dreptate... Ura fata de o institutie care emana aroganta, fura cu nesimtire si pe urma posteaza in victime, are puterea de a uni persoane, pe baza unor convingeri comune,ps: vezi ce a patit Dragnea & Co.. Nu poti sa fii iubit de oameni, atunci cand ai furat toata viata, dar faci pe sfantul, esti arogant si demagog! Si esti sustinut de o mana de oameni amarati, nestiutori sau ignoranti, care fie isi urmaresc anumite interese sau chiar habar nu au pe ce lume traiesc!
Ia vezi tu cine a generalizat. Cine ne-a facut suporteri de rezultat,cantareti de boxe.?Si mai ai tupeul sa spui de altii ca generalizeaza? Atunci nu am dreptate ca esti arogant si nesimtit? Stai bland,noi doi nu suntem aceasi categorie. Din astia ca tine am fumat destui.
Greselile sunt din cauza ca scriu de pe telefon
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.