Alte știri din fotbal
Corvinul Hunedoara, liderul detașat din Liga 2, și-a ales „casa” pentru meciurile din Superligă
0
Florentin Petre a replicat după ce a fost mustrat public de Andrei Nicolescu: „Am câteva întrebări pe care le pun direct, fără ocolișuri”
0
Jackpot pentru Rotaru! Campanie spectaculoasă de transferuri pentru Craiova: statistică uluitoare
0
România în COD ROȘU: se mai joacă etapa din Superliga? » LPF, reacție oficială pentru GSP: „Acestea sunt problemele”
3
Știri din fotbal internațional
Mutările lui Alvaro Arbeloa care au decis victoria cu Benfica » Ce a schimbat antrenorul spaniol la Lisabona!
0
Rio Ferdinand intervine în scandalul serii din Liga Campionilor: „Vinicius a fost de vină, apoi a apărut un prost”
0
Verdict crunt, imediat după instalarea lui Igor Tudor: „Pur și simplu, Radu Drăgușin nu este suficient de bun și trebuie vândut” » L-ar înlocui cu un puști de 17 ani!
2
UEFA, poziție publică după scandalul de rasism din Benfica - Real Madrid
1
Lifestyle
Jenson Button a dezvăluit ce privilegiu pe viață primește fiecare campion de Formula 1: „Se numește permisul roșu”
0
Are 57 de selecții în naționala României și a semnat cu Asia Express! Avem toate detaliile
3
Jucătoarea de pe locul 23 WTA, dezvăluiri incredibile despre academia lui Mouratoglou: „În a treia zi a venit altul! L-am întrebat cine este...”
0
Internaționalul român, escapadă spectaculoasă de Valentine's Day
0
Ce s-a ales din proiectele de cercetare de milioane de euro, conduse de ...
Libertatea
Un pilot ucrainean de drone a făcut o descoperire neașteptată într-un ...
Adevărul
Aurel Țicleanu, despre stenogramele explozive cu Craiova Maxima: „M-am ...
GSP SPECIAL
Prima reacție a lui Ilie Bolojan, după decizia CCR în privinţa pensiilor ...
Libertatea
Domnul Duminica este acelasi specialist care, acum 5-6 ani il infiera aici si pe arbitrul roman Sebastian Coltescu, dupa scandalul de la Paris. Spunea atunci ca totul e clar, Coltescu este un rasist inconstient iar cuvintele-i scoase pe gura i-au incheiat cariera. Multi oficiali si neoficiali, specialisti sau amatori s-au grabit atunci sa-l ocarasca pe Coltescu, nu numai pe fond, ci pe ideea ca la un scandal asa de mare, practic nemaivazut in fotbalul european, sigur arbitrul roman va fi judecat si sanctionat dur de forul european. Ca sa vezi insa, UEFA nu a gasit motive sa-l pedepseasca pe acesta, absolvindu-l de rasism. Acuma, iarasi ast domn merge cam pe aceleasi trasee, scotandu-l rasist pe Gianluca Prestianni, desi nu exista o dovada clara ca acesta l-a ataca rasial pe Vinicius, poate l-o fi injurat de mama...Dar "victima" fiind negru, iar noi specialisti, sarim degraba sa acuzam, este la moda si ne incadram in corectitudinea politica actuala...
Si tu esti frate cu ei? ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Asta in afara de rasism nu stie sa comenteze. Pe langa faptul ca esti mediocru,esti si plictisitor sociologule.
Așa te vezi în oglindă?
Mai bun gigilă care rupe tot ce prinde. Nu vreau să știi cât ești de mic, ești aproape invizibil.
Ce atata scandal, dom'le! La urma urmei maimuta nu e tot om? Sau invers?
Oare n-ar trebui dl.Duminică să se aplece mai mult pe latura de a-și educa proprii conaționali ,pornind de la abandonul școlar până la rețelele infracționale de aici și de peste mări in care sunt implicați ***?Aș dori să-l văd sau să aud că participă la educația conaționalilor dânsului care ne-au umplut de "mândrie"in toate colțurile lumii,nu să-și facă ,in permanență,reclamă in mass-media.In al doilea rând cred că dacă un jucător "alb"ar fi recurs la gesturile de clovn ale lui Vinicius și ar fi fost admonestat,pe bună dreptate,să nu se mai "maimuțerească",nu se mai punea problema de rasism.S-a ajuns deja mult prea departe cu etichetarea de rasist.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ca urmaș al ziarului de sport Sportul, ce-ar fi să vă vedeți de sport; rezultate, echipe, clasamente, editoriale scurte. lăsați silicoanele în plata lor. Dacă tot m-am pornit, rasismul este instinct, este natural. Ce nu-i firesc a ține mai mult la copiii mei decît la ai vecinului?
Trebuia doar să îl înjure de mama și să îl amenințe cu moartea, e total acceptabil să înjuri in orice fel, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu-ți spun ție să-ți fie rușine,ci ălora care lucrează la cenzura GSP și-ți publică comentariul!Nu cumva ești tot IOSIF_2026 cel care acum zece zile l-a atacat pe domnul Duminică?GSP ne îndeamnă să comentăm civilizat și ție îți publică mizeria!RUȘINE,gsp!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.