INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TRENCIN - STEAUA 0-2

Steliștii au acceptat reproșurile lui Rădoi: "Era normal să ne certe la pauză! Nu am jucat foarte bine"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 iulie 2015 00:01

Fernando Varela a vorbit despre victoria Stelei cu Trencin, 2-0, din turul II al preliminariilor UEFA Champions League.

"Am avut multe probleme în prima repriză. Este bine că am dat două goluri. Sîntem liniștiți pentru retur, mai ales că am marcat de două ori.

Era normal ca Rădoi să ne certe la pauză. Nu am jucat foarte bine. Important este că am înțeles mesajul și am obținut un rezultat foarte bun. Este foarte bine că am cîștigat. Nu contează cum am jucat.

Dacă în retur vom juca la fel ca în a doua repriză, sigur vom cîștiga și vom marca de două ori. Va fi greu să jucăm fără spectatori acasă, dar va trebui să trecem peste și să cîștigăm", a spus Varela la DolceSport.