INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB

Steliștii, bântuiți și acum de coșmarul Boro » Reacția lui MM Stoica din timpul meciului City - Tottenham

Articol de GSP - Publicat joi, 18 aprilie 2019 00:00

Meciul nebun dintre Manchester City și Tottenham, 4-3, care i-a calificat pe londonezi în semifinalele Ligii Campionilor i-a amintit lui MM Stoica de o altă confruntare spectaculoasă din Anglia, Middlesbrough - Steaua, 4-2.

Tottenham avea 2-1 pe terenul lui Manchester City după 10 minute, plus avantajul rezultatului din tur, 1-0, și era mare favorită la calificarea în semifinalele competiției.

S-au stabilit semifinalele Champions League! Când au loc cele 4 meciuri

Echipa lui Pep Guardiola a avut însă o revenire incredibilă și în doar 11 minute a trecut în avantaj, 3-2. A mai marcat o dată după pauză prin Aguero și gândul lui Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB, să fie la  Middlesbrough

Atunci, FCSB care câștigase în tur cu 1-0, la fel ca Tottenham, avea 2-0 după 23 de minute, adică un avantaj mai mare decât al londonezilor. A cedat însă până la urmă, 2-4, primind ultimul gol în minutul 89.

MM a ținut însă să atragă atenția că Tottenham mai are timp suficient să marcheze. La doar câteva momente de la postare, Llorente a înscris pentru londonezi, care au dus scor la 3-4, suficient pentru calificare.

mihai stoica

După 1-0 la București, FCSB s-a prăbușit în returul semifinalei Cupei UEFA din aprilie 2006 cu Middlesbrough, pierzând cu 2-4 deși a condus cu 2-0.

VEZI ȘI:

Toate detaliile de la Manchester City - Tottenham AICI!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”