INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TOTTENHAM - MANCHESTER CITY 1-0

TOTTENHAM - MANCHESTER CITY 1-0 // VIDEO Pep Guardiola, reacție neașteptată după înfrângerea cu Tottenham: „0-1 e mai bun ca 0-0. Am dominat jocul”

Pep Guardiola

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 aprilie 2019 08:44

Tottenham s-a impuns pe teren propriu, 1-0 cu Manchester City, în manșa tur a sferturilor UEFA Champions League.

După meci, Pep Guardiola, antrenorul lui Manchester City, a vorbit despre jocul echipei și despre șansele de calificare în sferturi.

„Am jucat un meci incredibil, un meci de Champions League. Am avut multe ocazii, am controlat meciul și nu i-am lăsat să alerge mult. Da, rezultatul nu este cel mai bun. Nu este nici cel mai rău. În această competiție, trebuie să ai astfel de reveniri pentru a avansa. Nu simt că am făcut un meci prost. În repriza a doua, am controlat autoritar jocul.

Din păcate, nu am înscris azi, dar avem și meciul retur. Acum pare că e o situație complicată, dar în fiecare zi, în fiecare oră care va trece, vom munci mai mult.

Am pierdut și vom vedea ce va fi în retur. Uneori, un 0-1 este mai bun decât 0-0 pentru că știi exact ce trebuie să faci. Dacă meciul tur se termină 0-0, uneori nu știi dacă la retur să ataci sau să te aperi. Poate când voi revedea meciul, îmi voi schimba părerea, dar acum simt că am juca bine”, a declarat Pep Guardiola, potrivit BBC.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă