INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  INTER MILANO - MANCHESTER UNITED 0-0

UEFA nu-l va sancţiona pe Jose Mourinho

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 februarie 2009 00:00

Forul european a anunţat, miercuri, că a decis ca antrenorul lui Internazionale Milano, Jose Mourinho, să nu primească nicio sancţiune, deşi acesta a afirmat că Manchester United a fost favorizată de arbitri în partida cu Inter din Liga Campionilor, informează Reuters.

"UEFA nu va lua nicio sancţiune disciplinară împotriva lui Jose Mourinho", a anunţat forul european într-un comunicat de presă, după ce purtătorul de cuvânt a afirmat că tehnicianul risca să fie suspendat la meciul retur din optimile Ligii Campionilor.

Mourinho a spus după meciul Inter-Manchester United, scor 0-0, că a fost nemulţumit de maniera de arbitraj a spaniolului Luis Medina Cantalejo.

Unul dintre reprezentanţii UEFA a explicat că mai multe dintre declaraţiile lui Mourinho de la conferinţa de presă nu au fost traduse corect de către translator, iar presa a exagerat afirmaţiile acestuia.

Sursa: Newsin

Forul european a anunţat, miercuri, că a decis ca antrenorul lui Internazionale Milano, Jose Mourinho, să nu primească nicio sancţiune, deşi acesta a afirmat că Manchester United a fost favorizată de arbitri în partida cu Inter din Liga Campionilor, informează Reuters.

"UEFA nu va lua nicio sancţiune disciplinară împotriva lui Jose Mourinho", a anunţat forul european într-un comunicat de presă, după ce purtătorul de cuvânt a afirmat că tehnicianul risca să fie suspendat la meciul retur din optimile Ligii Campionilor.

Mourinho a spus după meciul Inter-Manchester United, scor 0-0, că a fost nemulţumit de maniera de arbitraj a spaniolului Luis Medina Cantalejo.

Unul dintre reprezentanţii UEFA a explicat că mai multe dintre declaraţiile lui Mourinho de la conferinţa de presă nu au fost traduse corect de către translator, iar presa a exagerat afirmaţiile acestuia.

Sursa: Newsin

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
 •  25 Februarie 2009, 22:44

Saracii aia de la manchester parca erau rahitici, cum ii atingea vreunu de la Inter cum cadeau si cand s-au ridicat sa protesteze Toldo si Figo le-a dat galben.Ma mir ca nu a spus mai multe Mourinho.

 •  25 Februarie 2009, 19:43

omu are dreptate arbitrul a fost penibil,s-a vazut k omu avea ceva bucurii la MAnchester...nu e bine asa....

 •  25 Februarie 2009, 19:35

Acelasi Cantalejo care favorizeaza echipele mari...iar Manchester, detinatoarea trofeului, era clar mai bine vazuta decat Interul "arogantului" Mourinho...la cate lovituri libere imaginare le-a dat, vai de steaua lui Manchester ca n-au invins un JULIO CESAR de senzatie!!!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează