INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  INTER

Vești bune pentru Chivu înaintea meciului din Liga Campionilor » Golgheterul adversarei s-a accidentat și va rata meciul cu Inter

Cristi Chivu  / Foto: Imago
Cristi Chivu / Foto: Imago

Articol de - Publicat marti, 25 noiembrie 2025 09:46 / Actualizat marti, 25 noiembrie 2025 10:14

Cristi Chivu (45 de ani), antrenorul lui Inter Milano, a primit o veste bună înaintea meciului din deplasare cu Atletico Madrid, din etapa a cincea a grupei unice din Liga Campionilor.

Marcos Llorente (30 de ani), om de bază în formația lui „Cholo” Simeone (55 de ani), s-a accidentat în victoria din deplasare cu Getafe, scor 1-0, și va fi indisponibil pentru cel puțin 3 săptămâni.

Marcos Llorente s-a accidentat și va rata meciul dintre Atletico Madrid și Inter Milano

Marcos Llorente a rezistat doar 14 minute pe teren la meciul cu Getafe, iar Diego Simeone a fost nevoit să-l înlocuiască cu Antoine Griezmann. În urma testelor efectuate, s-a confirmat faptul că mijlocașul spaniol a suferit o leziune musculară și va urma un program special de recuperare, urmând să lipsească de pe teren până aproape de mijlocul lunii decembrie.

Astfel, golgheterul lui Atletico Madrid din Liga Campionilor va rata meciul cu Inter, care va avea loc miercuri, 26 noiembrie, de la ora 22:00.

Vești bune pentru Chivu înaintea meciului din Liga Campionilor » Golgheterul adversarei s-a accidentat și va rata meciul cu Inter
Marcos Llorente, Vinicius Junior / Atletico Madrid - Real Madrid 4-2 (foto: Imago)

Llorente a marcat ambele goluri ale lui Atletico Madrid din eșecul de pe Anfield cu Liverpool, scor 2-3, iar mijlocașul spaniol a punctat și în victoria cu 3-1 contra lui Royale Saint-Gilloise, meci în care a fost trimis pe teren în minutul 88.

Inter este una dintre cele 3 echipe care au înregistrat victorii pe linie în primele 4 etape din Liga Campionilor, alături de Bayern Munchen și Arsenal. De cealaltă parte, Atletico Madrid ocupă doar poziția 17, cu două victorii și două eșecuri înregistrate.

Chivu vine după înfrângerea din derby-ul cu AC Milan, scor 0-1. Christian Pulisic a deschis scorul pentru „diavoli” în minutul 54, iar Inter a ratat șansa de a reveni pe tabelă în minutul 74, când Hakan Calhanoglu a ratat o lovitură de pedeapsă. În urma acestui eșec, Inter ocupă locul 4 în Serie A, cu 24 de puncte, la 3 în spatele liderului AS Roma.

Citește și:
40.000 de oameni la antrenament, înaintea meciului de titlu din weekend!
Campionate
40.000 de oameni la antrenament, înaintea meciului de titlu din weekend!
Dacia, salvată de la dispariție de un fost om de fotbal din România: „I se datorează salvarea brand-ului”
Superliga
Dacia, salvată de la dispariție de un fost om de fotbal din România: „I se datorează salvarea brand-ului”
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
Stiri extrasport
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
Daniel Bîrligea și-a scos mașina la vânzare: cât cere în schimbul ei
Superliga
Daniel Bîrligea și-a scos mașina la vânzare: cât cere în schimbul ei
Tesla vine în România cu noi reduceri de preț, pentru a menține vânzările
Profit.ro
Tesla vine în România cu noi reduceri de preț, pentru a menține vânzările
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează