INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPA B / LUDOGOREŢ - BASEL 1-0

VIDEO Cosmin Moţi, la un pas de-o gravă accidentare. Dar a meritat » Victoria cu Basel a plecat de la român!

Șoc în minutul 19. Moți acuză impactul cu crampoanele lui Serey Die
Șoc în minutul 19. Moți acuză impactul cu crampoanele lui Serey Die

Articol de - Publicat vineri, 24 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 24 octombrie 2014 00:28

Serey Die i-a pus românului crampoanele pe tibie şi pe gleznă, fiind eliminat după numai 19 minute de joc. În superioritate numerică, totul a fost mai simplu pentru bulgari.

Joacă Ludogoreţ în Ligă, iese şi Cosmin Moţi în faţă. Miercuri seară, cu FC Basel, la prima victorie a unei echipe bulgare în istoria competiţiei, ex-dinamovistul a fost la locul potrivit, în momentul potrivit pentru a le uşura gazdelor drumul spre cele 3 puncte.

VIDEO: Vezi AICI rezumatul partidei!

Pe un atac al elveţienilor, în minutul 19, Serey Die a scăpat balonul de sub control, undeva în jumătatea bulgară. Încercînd să-l recupereze, ivorianul a întins prea mult piciorul şi s-a dus cu crampoanele pe tibia şi pe glezna românului, care tocmai preluase mingea. "A fost fault, dar în nici un caz de cartonaş roşu. Cel mult «galben»", susţine cotidianul elveţian Blick.

Însă "centralul" neamţ Deniz Aytekin a văzut altfel şi l-a expediat pe Die la cabine. "O decizie scandaloasă!", s-a revoltat acelaşi Blick. Bulgarii şi-au văzut de treabă, iar în ultimul minut, şutul lui Minev le-a adus toate 3 punctele.

"După eliminarea lui Die am avut un meci mai uşor. Elveţienii n-au mai contat prea mult în atac. Dar am fi cîştigat oricum" (Cosmin Moţi, fundaş Ludogoreţ)

Mereu în prim-planul Ligii:
- 1-0, 6-5 pen. cu Steaua (play-off) - Transformă primul 11 metri, apoi intră în poartă şi apără două penalty-uri, eliminîndu-i pe roş-albaştri
- 1-2 cu Liverpool - Gafează, ratînd o degajare, mingea ajunge la Balotelli, care înscrie golul victoriei engleze
- 1-2 cu Real - Îi pune genunchiul în faţă lui Ronaldo, portughezul cade artistic, păcăleşte arbitrul şi obţine un penalty din care va egala la unu

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (4)
unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  25 Octombrie 2014, 03:52
Postat de nightought pe 24 Octombrie 2014, 10:05

Pana si lesinatii astia de la Ludogoret au castigat in Liga Campionilor un meci in grupe ! Steaua nu a fost in stare in 20 si ceva de meciuri , iar terminatii astia de bulgari au facut-o probabil la prima participare !

..))

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  25 Octombrie 2014, 03:52

wow... bine ca nu s-a intamplat. poate joaca iar cu steaua, in turul eliminator de dupa grupe.. cum el este un portar excelent de penaltiuri, mai ales la departajarile cu steaua.>)) putea fi o pierdere vitala pentru cei de la ludo goretz.)

juliusmad
juliusmad  •  24 Octombrie 2014, 11:31
Postat de nightought pe 24 Octombrie 2014, 10:05

Pana si lesinatii astia de la Ludogoret au castigat in Liga Campionilor un meci in grupe ! Steaua nu a fost in stare in 20 si ceva de meciuri , iar terminatii astia de bulgari au facut-o probabil la prima participare !

ca sa te credem ca esti dinamovist striga si tu aparaa motii ! ;)

Vezi toate comentariile (4)
Comentează