INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JUVENTUS - REAL MADRID 0-3

VIDEO Cristiano Ronaldo a executat-o din nou pe Juventus » Golul sezonului în Ligă, două recorduri + aplauze în picioare din partea italienilor

Articol de GSP - Publicat marti, 03 aprilie 2018 21:56

Real Madrid a început furtunos meciul din turul sferturilor de finală din Ligă cu Juventus, pe care l-a câștigat la pas, 3-0! Cristiano Ronaldo a deschis scorul încă din minutul 3, iar în minutul 64 a reușit "dubla" cu o superexecuție din foarfecă.

Grație golurilor de azi, Ronaldo a ajuns la 9  reușite în 6 meciuri directe cu Juventus! Al doilea gol al lui Ronaldo a fost magistral, foarfecă superbă din interiorul careului, moment în urma căruia a fost aplaudat la scenă deschisă de întreg stadionul. (VIDEO cu golurile)

Echipa torineză e una dintre victimele preferate ale portughezului, care a marcat în absolut fiecare confruntare cu "Bătrâna Doamnă". Cel mai recent exemplu: în finala Ligii din iunie 2017, când Ronaldo a destabilizat-o complet pe Juve, reușind o "dublă".

Cristiano Ronaldo vs Juventus

23 octombrie 2013, grupe Liga Campionilor: Real - Juventus 2-1 ("dublă" Ronaldo)
5 noiembrie 2013, grupe Liga Campionilor: Juventus - Real 2-2 (gol Ronaldo)
5 mai 2015, semifinale Liga Campionilor: Juventus - Real 2-1 (gol Ronaldo)
13 mai 2015, semifinale Liga Campionilor: Real Madrid - Juventus 1-1 (gol Ronaldo)
3 iunie 2017, finală Liga Campionilor: Juventus - Real Madrid 1-4 ("dublă" Ronaldo)

În plus, Ronaldo a devenit primul jucător din istorie care marchează în 10 meciuri consecutive în Liga Campionilor.