INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY - ȘAHTIOR

VIDEO + FOTO Penalty incredibil primit de City cu Șahtior! Lui Guardiola nu i-a venit să creadă » Ce semn a făcut antrenorul către jucătorii săi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 noiembrie 2018 23:30

În minutul 24 al meciului Manchester City - Șahtior, la scorul de 1-0 pentru englezi, cetățenii au primit o lovitură de pedeapsă incredibilă, executată un minut mai târziu de Gabriel Jesus.

Arbitrul maghiar Viktor Kassai a dictat penalty după un duel între Raheem Sterling, atacantul lui City, și fundașul lui Șahtior, Mykola Matvienko. Reluările au arătat că Sterling s-a împiedicat singur și că nu erau circumstanțe de penalty.

screenshot 2
screenshot 4

Imediat după decizia lui Kassai, Pep Guardiola, antrenorul lui City, s-a întors către secundul Mikel Arteta și către jucătorii de pe banca de rezerve și le-a făcut semne că nu a fost fault, explicându-le că Sterling s-a împiedicat.