INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OPTIMI

VIDEO + FOTO Real Madrid a făcut spectacol în Italia! 5 goluri și la celălalt meci al serii din Champions League

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 februarie 2016 16:14

Așa cum era de așteptat Real Madrid a câștigat manșa tur a dublei cu AS Roma, scor 2-0, chiar în Italia.

După o primă repriză echilibrată, Real Madrid a ieșit la atac în a doua parte a jocului, iar rezultatele s-au văzut.

Cristiano Ronaldo a punctat în minutul 57, iar Jese a dus scorul la 2-0 în minutul 86. Spaniolii au rezolvat în mare parte calificarea.

AS Roma logo (2013).svg AS ROMA - Real Madrid CF.svgREAL MADRID 0-2
Au marcat: Ronaldo 57, JESE 86

VEZI AICI LIVETEXT MECIUL

VEZI VIDEO

Echipele:

AS Roma: Szczesny - Florenzi, Manolas, Rudiger, Digne - Vainqueur, Pjanic, Nainggolan - Salah, El Shaarawy, Perotti

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Modric, Isco - Rodriguez, Ronaldo, Benzema

KAA Gent logo.svgGENT -Logo-VfL-Wolfsburg WOLFSBURG 2-3
Au marcat: KUmS 80, Coulibaly 89 / Draxler 44, 54, Kruse 60

VEZI VIDEO

Echipele:

Gent: Sels, Nielson, Mitrovic, Asare; Foket, Neto, Kums, Dejaegere, Milicevic, Depoitre, Simon.

Wolfsburg: Casteels - Jung, Knoche, Dante, Rodriguez - Träsch, Luiz Gustavo; Vieirinha, Arnold, Draxler - Kruse

Gent și Wolfsburg s-au ridicat la nivelul Champions League și au oferit un meci de poveste. După o oră de joc oaspeții aveau 3-0.

Draxler (44, 54) și Kruse (60) au înscris pentru nemți, însă finalul de meci a fost de-a dreptul incendiar.

Kums (80) și Coulibaly (89) au înscris pentru Gent și păstrează șanse mici de calificare mai departe.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”